Доступність посилання

ТОП новини

Нова прем’єр-міністр Польщі обіцяє прагматичну політику щодо України


Президент України Петро Порошенко в товаристві прем'єр-міністра Польщі Еви Копач та президента Франції Франсуа Олланда (фото з офіційного сайту польського Сейму, автор: Krzysztof Bialoskorski)
Президент України Петро Порошенко в товаристві прем'єр-міністра Польщі Еви Копач та президента Франції Франсуа Олланда (фото з офіційного сайту польського Сейму, автор: Krzysztof Bialoskorski)

Варшава – Ева Копач, нова голова польського уряду, представила у Сеймі свою програму дій на найближчі роки. Ключовим у її виступі було слово «безпека». Говорячи про безпеку Польщі, Копач неодноразово згадувала про Україну. Зокрема, прем’єр-міністр наголосила, що вона рішуче не погоджується із зміною кордонів України силовими методами. Коментуючи виступ Копач, польські політики запевняють, що Варшава зберігатиме дотеперішній зовнішньополітичний курс, зокрема й щодо України.

Першу частину своєї програмної промови Ева Копач присвятила закордонній політиці та безпеці країни. Саме ці питання, за словами нової голови уряду, сьогодні найважливіші в переліку польських державних інтересів. До такого висновку Копач спонукає розвиток подій в Україні. За її словами, Польща не повинна допустити до того, аби політика Заходу щодо України була невиразною.

Водночас, каже Копач, Польща не може брати на себе непомірно важкі завдання з якими може залишитися наодинці. Тому, зазначила вона, польська політика щодо України буде прагматичною. Щоправда в чому саме полягатиме цей прагматизм, Копач не пояснила.

«Для Польщі та її громадян ключовим питанням є припинення вогню в Україні та консолідація української держави. Сподіваюся, що останні розмови, які стосуються припинення вогню будуть ефективні. Та це не означає, і я хочу рішуче на цьому наголосити, що ми даємо згоду на захоплення території суверенної української держави, Ми не схвалюємо зміну кордонів у Європі із застосуванням сили», – зазначила прем’єр-міністр.

Домагати будемо, та відповідальність за долю держави в руках українців – Копач

Ева Копач твердить, що Польща не змінить свого ставлення до того, що трапилося в Україні, адже це питання фундаментальних принципів на яких тримається західний світ. Вона говорить:

«Ми підтримуємо європейський напрямок розвитку України, та ми не замінимо українців, на яких лежить відповідальність за реформування їхньої держави. Я буду підтримувати свободу України на різних рівнях. Ми хочемо допомагати Україні в проведенні економічних, військових та політичних реформ».

Копач заявила, що з 2016 року Польща збільшить витрати на армію й вони сягатимуть 2 відсотків від валового національного продукту. Крім цього уряд Еви Копач наполягатиме на збільшенні американської військової присутності на польській території, а також на поглибленні співпраці між США і ЄС.

Виступ Еви Копач у Сеймі прокоментував Радослав Сікорський, колишній міністр закордонних справ Польщі, а тепер спікер парламенту. Сікорський вважає, що політика нового польського уряду в українських питаннях залишатиметься незмінною. Це підтвердив і Ґжеґож Схетина, новопризначений міністр закордонних справ. У свою чергу Дональд Туск, екс-прем’єр Польщі, який від 1 грудня очолюватиме Раду Європи, переконаний, що Ева Копач буде рішучим керівником польського уряду у ці непрості для Європи часи.

У середу ввечері Сейм більшістю голосів висловив вотум довіри урядові Еви Копач. Вже на першій прес-конференції нова прем’єр-міністр заявила, що її першими закордонними візитами будуть поїздки до Брюсселя і Берліна. У Берліні Ева Копач зустрінеться з Ангелою Меркель, щоб серед іншого обговорити ситуацію в Україні.

Донедавна Ева Копач, лікар за фахом, була спікером польського парламенту, а ще раніше міністром охорони здоров’я. Саме вона очолювала групу польських фахівців, які в квітні 2010 року ідентифікували тіла жертв смоленської катастрофи. Тоді про Еву Копач у Польщі заговорили як про сильну жінку зі сталевими нервами.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG