Доступність посилання

ТОП новини

У неділю в Україну прибудуть перші безпілотники для моніторингової місії ОБСЄ – Прокопчук


Ігор Прокопчук
Ігор Прокопчук

Перші два (з чотирьох) безпілотних літальних апаратів для спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі прибудуть в Україну в неділю. Про це повідомив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук.

«Мова іде про те, щоб посилити технічні спроможності місії для виконання моніторингових функцій. І перші безпілотники мають прибути в Україну через два дні – це два безпілотники і станція (управління). Ще два безпілотники мають прибути в Україну до середини жовтня. Відповідно, їх прибуття в Україну дозволятиме рухатись далі для виконання функцій, пов’язаних із моніторингом ситуації», – поінформував Прокопчук.

Безпілотники, вироблені австрійською компанією, моніторингова місія ОБСЄ використовуватиме для спостереження за виконанням домовленостей про припинення вогню між сторонами конфлікту на Донбасі і для контролю за українсько-російським кордоном, пояснив Прокопчук.

Також ОБСЄ ухвалила рішення збільшити кількість спостерігачів за ситуацією в Україні до 500 осіб, з них 350 працюватимуть на Донбасі, зазначив Прокопчук.

Раніше речник інформаційно-аналітичного центру РНБО України Андрій Лисенко повідомляв, що з 1 жовтня у зоні бойових дій на Донбасі розпочнуть роботу моніторингові групи з дотримання режиму припинення вогню. До їхнього складу входять українські й російські військовослужбовці, а також представники ОБСЄ.

XS
SM
MD
LG