Доступність посилання

ТОП новини

Яценюк говорить із Нуланд про контроль за кордонами, вибори й енергобезпеку


Вікторія Нуланд, Арсеній Яценюк, архівне фото

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк у розмові з помічником державного секретаря США Вікторією Нуланд наголосив сьогодні на необхідності неухильного виконання Росією домовленостей щодо припинення вогню та окремо відзначив ключову важливість відновлення контролю над українсько-російським державним кордоном.

Крім того, вони обговорили «питання співпраці з міжнародним співтовариством у наданні гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним особам та населенню, яке потерпає від керованих Росією терористів», повідомила пресова служба українського уряду.

Крім того, прем’єр-міністр висловив переконання у необхідності ухвалення чинною Верховною Радою України пакета антикорупційних реформ, який виноситься на розгляд на завтрашній позачерговій сесії парламенту.

Яценюк також підтвердив рішучу налаштованість української сторони провести вільні та прозорі вибори до Верховної Ради, за результатами яких, за його словами має бути сформована міцна проєвропейська коаліція. Уряд має напрацьовані пакети податкової та бюджетної реформи, які будуть невідкладно подані на розгляд нового складу парламенту, наголосив він.

Також голова уряду і помічник держсекретаря приділили важливу увагу питанням енергетичної безпеки, інформує далі департамент інформації та комунікацій із громадськістю секретаріату Кабінету міністрів. Зокрема, Яценюк підтвердив готовність до продовження разом із Європейською комісією переговорів з російською стороною щодо постачання природного газу з Росією. Українська сторона готова до взаємоприйнятного рішення на засадах ринкового формування ціни на газ і його транзит, заявив прем’єр-міністр.

Вікторія Нуланд перебуває сьогодні в Києві. Вона також зустрічалася з президентом Петром Порошенком. У перебігу тієї розмови сторони теж наголосили на визначальному значенні відновлення українського контролю за кордоном із Росією для успіху мирного плану для Донбасу.

XS
SM
MD
LG