Доступність посилання

ТОП новини
24 Жовтень 2018, Київ 04:25

Люстрацію розпочнуть із тих, хто ухвалював неправомірні рішення – експерт


Сергій Гайдай

«Народна люстрація» з використанням баків для сміття стимулює владу розпочати очищення влади у правовий спосіб, однак, «люди, які мають підпасти під люстрацію, зараз люстровані не будуть», сказав політтехнолог Сергій Гайдай у програмі Радіо Свобода «Ми разом».

Гайдай вважає, що очищення влади розпочнуть з тих, «хто зараз люстрацію не проводить». «А саме, прокурор, який не відкрив справи чи суддя, яка відпустила майора, котрого підозрюють у важкому злочині. Вони відчувають себе захищеними, але це не так», – зауважує Гайдай.

З іншого боку, експерт наголошує, що в інтересах влади швидше розпочати люстрацію, оскільки реакція суспільства на несправедливість може бути «неконтрольованою». До того ж, за словами Гайдая, вже з’явилися ті, хто використовує невдоволення людей.

«Уже зараз є групи політичних замовників, які хочуть так розправитися із своїми політичними конкурентами. Уже замовляють і провокують люстрацію тим, з ким раніше боролися б агітаційно чи комунікативно», – каже Сергій Гайдай.

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук

Зволікання з люстрацією небезпечне для України, оскільки «що більше буде картинок хаосу для російського телебачення і для Європи, то менше в України буде шансів стати тією ж таки європейською державою». «І винні не люди, а та система, яка не хоче змін. Вуличної «смітникової люстрації» можна було б уникнути, якби були реальні дії. Наприклад, як у Грузії», – каже експерт.

Наприкінці минулого тижня президент України Петро Порошенко заявив, що має намір підписати закон про очищення влади.

Цей документ Верховна Рада України ухвалила 16 вересня.

За словами прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, під дію закону про люстрацію потрапляють близько мільйона чиновників.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG