Доступність посилання

ТОП новини

Жодних сепаратистських виборів на Донбасі не може бути – Клімкін


Брюссель – Внесення змін до Угоди про асоціацію на вимогу третьої сторони – неприйнятні. «Це червона лінія, за яку переступати на можна», – заявив у Брюсселі голова українського МЗС Павло Клімкін. Так само, не може бути й мови про проведення так званих виборів у Донецьку й Луганську у листопаді, переконаний Клімкін та його партнери в Євросоюзі. Щодо місцевих виборів на Донбасі, то мають виконуватися закони, ухвалені Верховною Радою.Ключовим елементом на сьогодні є ретельне впровадження мирного плану із врегулювання ситуації на Донбасі.

Київ готовий продовжувати конструктивний тристоронній діалог України, ЄС та Росії з метою пошуку шляхів урегулювання проблемних питань щодо імплементації Угоди про асоціацію, зокрема для зняття стурбованості російської сторони. Таку заяву у четвер зробив у Брюсселі міністр закордонних справ України Павло Клімкін у розмові з єврокомісаром із питань торгівлі Карелом де Ґюхтом.

Павло Клімкін
Павло Клімкін

Водночас, і представник Єврокомісії, і представник українського уряду підтверджують, що внесення змін до Угоди про асоціацію на вимогу третьої сторони не прийнятні.

Як повідомила прес-служба Міністерства закордонних справ України, у Єврокомісії відбувся обмін думками щодо подальших кроків сторін із виконання домовленостей, досягнутих під час тристоронньої міністерської зустрічі Україна-ЄС-Росія щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, яка відбулася 12 вересня.

Нова Єврокомісія визначить дату засідання Ради асоціації

План імплементації Угоди про асоціацію Україна-ЄС наразі зосереджений на адаптації українських законів до європейських, пояснив Павло Клімкін. Береться до уваги й досі існуючий порядок денний асоціації.

На першому засіданні так званої Ради асоціації за участі представників України та ЄС «має бути чітко визначено, які ефективні й загальнозрозумілі механізми впровадження Угоди будуть вибрані», додав міністр. Власне засідання Ради асоціації має бути проведене орієнтовно у грудні, однак точну дату має визначити Єврокомісія у новому складі, яка розпочне роботу з 1 листопада.

Штефан Фюле
Штефан Фюле

Тим часом, Штефан Фюле, єврокомісар із питань розширення та сусідства, у розмові з головою українського МЗС сказав, що нині слід досягти виконання мирного плану: припинення постачання ззовні важкої військової техніки, ефективного контролю кордонів, остаточного прогресу у справі звільнення заручників. А за всім цим максимально ефективно повинна спостерігати ОБСЄ.

Донорсько-інвестиційна конференція для України відбудеться у найближчому майбутньому – Клімкін

Так само, голова українського дипломатичного корпусу поділився новими ідеями щодо імплементації угоди про асоціацію на зустрічі із новопризначеним єврокомісаром з питань розширення та сусідства Йоганнесом Ганом. Як пояснює дипломат, зокрема йшлося про зусилля для «збереження відповідної динаміки переходу до безвізового режиму та щодо проведення інвестиційно-донорської конференції».

Тема організації конференції для збору допомоги Україні та залучення іноземних інвесторів була серед основних у брюссельській робочій поїздці міністра закордонних справ України.

«Час проведення цієї інвестиційно-донорської конференції буде залежати від ефективних шляхів отримання результату. Є дуже чітке бачення структури пріоритетів і того, як підготуватися до цієї конференції. ЄС, Україна та всі можливі країни-донори ще мають визначитися із датою її проведення. Але вона відбудеться в найближчому майбутньому», – заявив Павло Клімкін.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG