Доступність посилання

ТОП новини

Держдума Росії закликає світову спільноту «розслідувати злочини» на Донбасі


Державна дума Росії (нижня палата російського парламенту) розглядає звернення «до парламентів світу і міжнародних парламентських організацій», у якому наполягає на необхідності «проведення незалежного міжнародного розслідування злочинів, які призвели до численних жертв серед мирного населення на південному сході України».

Авторами звернення є думський спікер Сергій Наришкін і керівники чотирьох парламентських фракцій Володимир Васильєв («Єдина Росія»), Геннадій Зюганов (Компартія Росії), Сергій Миронов («Справедлива Росія») та Володимир Жириновський (ЛДПР), повідомляє «РИА Новости».

Вони закликають ООН, ОБСЄ, Раду Європи, парламентаріїв світу «стати на захист невинних жертв київської політики». Російські депутати стверджують, що «керівництво західних країн відмовляється бачити об’єктивну картину подій, що відбуваються».

«Надходять повідомлення, що деякі західні держави вже надають київській владі зброю і направляють в Україну військових радників. Державна дума вважає такі дії вкрай небезпечними, здатними підірвати мирний процес і спровокувати новий виток насильства», – ідеться в проекті звернення.

Україна та Захід звинувачують Росію в надсиланні на Донбас зброї та бойовиків. Москва відкидає ці звинувачення. Євросоюз, США та інші країни запровадили проти Росії економічні санкції через її агресію щодо України.

Жодного полегшення режиму санкцій проти Росії не може бути доти, доки всі іноземні війська та обладнання не залишать територію України, Київ не відновить суверенітет на державному кордоні і всі заручники не будуть звільнені. Про це 9 жовтня на конференції у Берліні заявила помічниця держсекретаря США у справах Європи та Євразії Вікторія Нуланд.

XS
SM
MD
LG