Доступність посилання

ТОП новини

Міжнародна спільнота розглядає допомогу на відбудову Смуги Гази


Палестинці в місті Газа у своєму будинку, зруйнованому, за їхніми словами, внаслідок повітряного удару Ізраїлю, фото 27 серпня 2014 року
Палестинці в місті Газа у своєму будинку, зруйнованому, за їхніми словами, внаслідок повітряного удару Ізраїлю, фото 27 серпня 2014 року

Державний секретар США Джон Керрі пообіцяв у неділю, що Вашингтон надасть 212 мільйонів доларів на відбудову Смуги Гази після 50-денного збройного конфлікту між Ізраїлем та радикальним ісламістським рухом «Хамас».

Виступаючи на конференції донорів у єгипетському Каїрі, він також закликав поновити ізраїльсько-палестинські мирні переговори.

Палестинська національна адміністрація просить на відбудову Смуги Гази 4 мільярди доларів.

Відразу 1 мільярд надасть Катар, повідомив на конференції міністр закордонних справ країни Халід аль-Аттія.

Але чимало донорів не поспішають надавати кошти на відбудову території, де за останні шість років відбулося вже три збройні конфлікти. Як заявив Джон Керрі, населення Смуги Гази й далі ризикує потрапити в новий конфлікт, доки «Хамас» обстрілює ракетами цивільних мешканців Ізраїлю.

Домовленість про «безстрокове» припинення вогню в цій частині палестинських територій, де «Хамас» фактично перебуває при владі, уклали наприкінці серпня. Внаслідок бойових дій там загинули понад 2 тисячі 100 людей, головно палестинці.

Ізраїльські удари по об’єктах бойовиків-ісламістів у Смузі Гази почалися, як і в попередніх таких конфліктах, через активізацію ракетних обстрілів території Ізраїлю, які здійснюють «Хамас» і його союзники антиізраїльського спрямування.

XS
SM
MD
LG