Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко: вибори на захоплених сепаратистами територіях – тільки за українським законом


Петро Порошенко, архівне фото

Вибори місцевих органів влади на поки що підконтрольних бойовикам територіях, які мають відбутися невдовзі, мають бути «не ті, які намагаються проголосити терористи», а лише ті, які передбачені українськими законами, заявив у неділю президент Петро Порошенко.

Це мають бути вибори, які відбудуться за українськими правилами і які повністю відповідатимуть українським законам, які відбудуться під спостереженням ОБСЄ та інших європейських, міжнародних організацій та структур і будуть визнані всім світом як прозорі та демократичні, наголосив він у зверненні щодо реалізації мирного плану та зміцнення обороноздатності держави.

Саме такі вибори є одним із головних моментів до того, щоб відкрився «зрозумілий і необхідний шлях до політичного врегулювання», наводить слова Порошенка прес-служба голови держави.

Інші такі необхідні моменти, яких треба домогтися, – це повне припинення вогню, виведення російських військ та техніки, встановлення контролю над кордоном, сказав президент.

Попередніми днями міністр закордонних справ Павло Клімкін заявляв, що будь-які вибори в листопаді так званих президентів чи парламентів Донецька чи Луганська приведуть мирний процес на Сході України у глухий кут. «Необхідно, щоб всі сторони, включно з Росією, не просто надіслали месидж із вимогою не проводити вибори, а ще й ефективно сприяти тому, щоб ці вибори не відбулися», – заявив Клімкін в інтерв’ю агентству «Ройтерз».

Відповідно до закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», який Верховна Рада ухвалила відповідно до мінських домовленостей щодо врегулювання на Сході України, але який іще не набув чинності, дострокові місцеві вибори в цих районах, що наразі окуповані сепаратистами і російськими військами, мають відбутися 7 грудня. Водночас сепаратисти заявили, що не визнають цих рішень і призначають власні «вибори» в листопаді.

Відео: Адміністрація Президента України

XS
SM
MD
LG