Доступність посилання

ТОП новини

Чого очікувати від зміни керівника Міноборони?


Президент України Петро Порошенко та командувач Національної гвардії Степан Полторак у Києві, 13 жовтня 2014 року

За поданням президента України Петра Порошенка, новим міністром оборони може стати Степан Полторак, який досі очолював Нацгвардію України. За словами Порошенка, у своєму виборі він керувався відгуками генералів, командирів батальйонів та простих бійців, які працювали з Полтораком. Валерій Гелетей, чий рапорт про відставку президент підписав напередодні, заявив у понеділок під час прощального брифінгу, що зі своїми обов’язками він упорався і не припустився вагомих помилок. Тим часом під Адміністрацію президента прийшли на мітинг бійці Нацгвардії – вони вимагають у Міноборони демобілізації. Чого чекати від нового міністра оборони та з чим залишає посаду Валерій Гелетей?

Президент України Петро Порошенко керувався саме авторитетом Степана Полторака, висуваючи його кандидатуру на посаду нового міністра оборони. Про це він заявив на зустрічі з генерал-полковником Полтораком, зауваживши, що бійці Нацгвардії відчувають себе дуже надійно і дуже захищено під керівництвом Полторака.

«Для мене було основним ваша професійна і патріотична позиція, ваша порядність, ваші рішучі кроки по розбудові фактично з нуля системи Національної гвардії, дисципліна у військах, твердий бойовий дух, можливість забезпечення в технічному плані, речового забезпечення, облаштуванні і всьому іншому», – зауважив Порошенко.

У відповідь Степан Полторак запевнив президента, що усвідомлює відповідальність, яка відтепер буде на ньому, і знає, що слід робити далі в сфері оборони держави.

«Я чітко розумію, які кроки необхідно зробити, і я погоджують на пропозицію. Хотів би сказати, що сильна армія є гарантом миру. Тому нам треба нам усім разом це зробити. А я зроблю все можливе, щоб наша армія дійсно була міцною, швидкою, оперативною, підготовленою і технічно оснащеною», – запевнив він.

Гелетей: Мене призначали, щоб я боровся з бандитизмом та тероризмом

Валерій Гелетей
Валерій Гелетей

Степан Полторак після свого призначення продовжить справу Валерія Гелетея, який очолював посаду від квітня 2014 року. Спілкуючись із журналістами вже після того, як Порошенко підписав його заяву про звільнення, Гелетей розповів: 9 жовтня він зустрівся з президентом Порошенком у зоні АТО і відзвітував, наскільки українська армія готова до зими. Після цього військовий звернувся з відповідною заявою про те, що готовий поступитися кріслом наступному міністрові, щоб виконувати вже «інші, не менш важливі, завдання» на іншій посаді.

Гелетей зауважив, що Петро Порошенко, призначаючи його міністром, покладав на нього обов’язки боротись із бандитизмом, тероризмом, сепаратизмом, організованими бандитськими формуваннями. За його словами, ці завдання він виконував, і побажав успіхів майбутньому керівникові.

Гелетей: В операції під Іловайськом не було військових помилок

Спілкуючись із журналістами, Гелетей висловив переконання:як міністр оборони він зробив усе можливе. Він наголосив, що йому часто дорікають втратами, яких зазнало українське військо під час операції, що стала сумнозвісно відомою як «Іловайський котел». Втім, запевнив він, тоді не було «жодних серйозних помилок», і суспільство це зрозуміє після відповідного розслідування. На думку Гелетея, саме завдяки Іловайську російська армія не пішла на Луганськ.

Саме потік убитих російських військовослужбовців і зупинив агресію Путіна
Валерій Гелетей

«У першу чергу зупинили під Луганськом ті танкові наступи, які були під Луганськом, під Савур-Могилою, і все те, що відбулося під час виходу з Іловайська. Саме той потік убитих російських військовослужбовців і зупинив агресію Путіна», – зауважив він, резюмуючи підсумки свого керівництва міністерством оборони.

Хлопці у військовій формі вимагають у Порошенка демобілізації

Тим часом під Адміністрацією президента гуртуються молоді хлопці у військовій формі, які не настільки позитивно оцінюють роботу Міністерства оборони під керівництвом Валерія Гелетей. За їхніми словами, вони солдати-строковики Нацгвардії, що стомились чекати демобілізації і прийшли її вимагати до глави держави. Один із них поскаржився Радіо Свобода, що депутати не відправляють своїх дітей в АТО, а він та його друзі мають по півроку жити на передовій без захисту від держави.


«Молодих не призивають, нас залишили служити. Служимо за 164 гривні в місяць, нас за людей ніхто не вважає», – говорить він.

До хлопців уже вийшли представники адміністрації. Один із них запропонував хлопцям не пікетувати адміністрацію, а відправити переговорниками своїх керівників, адже, за його словами, «протистояння нічого не дасть».

Має бути повномасштабна ротація кадрів у Міноборони – експерт

Григорій Перепелиця
Григорій Перепелиця

За словами військового експерта Григорія Перепелиці, невдоволення військовослужбовців – лише один пункт із цілої низки проблем, які гальмують українську армію. Він зауважує, що Степанові Полтораку слід буде здійснити повномасштабну ротацію керівного складу Міністерства оборони, провести люстрацію команди, аби та могла «діяти адекватно в умовах війни». Окрім того, замовити нове озброєння та воєнну техніку, щоб матеріально-технічне забезпечення було на належному рівні.

Він також висловив думку, що попередні три міністри оборони, а це Валерій Гелетей, Михайло Коваль та Ігор Тенюх, «не впорались зі своїми обов’язками». Цитуючи Перепелицю, «деякі з них просто здали територію України», і експерт має надію, що новий міністр не допустить нової анексії.

«Але це шило на мило, я думаю. Очевидно, у президента дуже мала кадрова лавка, що він не може призначити жодного компетентного зі збройних сил генерала», – резюмував він.

Степан Полторак із квітня 2014 року очолював Національну гвардію України, а до того, від лютого 2014 року, командував Внутрішніми військами МВС України. Загалом Степан Полторак на військовій службі понад 30 років.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG