Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко готується до саміту в Мілані


Президент Петро Порошенко в телефонній розмові з прем’єр-міністром Італії Маттео Ренці сьогодні подякував за запрошення взяти участь у саміті форуму «Азія-Європа» («АСЕМ»), який відбуватиметься 16–17 жовтня в Мілані, і наголосив, що Мілан має стати містом, у якому можуть бути досягнуті важливі домовленості щодо реалізації мирного плану для Сходу України, повідомила прес-служба голови держави.

Порошенко України наголосив, що на сьогодні ключовим пріоритетом для досягнення миру на Донбасі є контроль за українсько-російською ділянкою кордону та його закриття для постачання найманців, зброї та важкої техніки, мовиться в повідомленні.

Окрім цього, президент звернув увагу, що будь-які місцеві вибори мають відбуватися відповідно до чинного українського законодавства, враховуючи ухвалений Верховною Радою закон «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей».

На думку президента, проведення місцевих виборів можливе за умови двостороннього припинення вогню та надання повноцінного доступу міжнародним спостерігачам ОБСЄ для моніторингу ситуації.

Як повідомляли раніше, в перебігу саміту в Мілані можлива зустріч Петра Порошенка і президента Росії Володимира Путіна в так званому «нормандському форматі», з участю також президента Франції й канцлера Німеччини. Україна сподівається, що на цій зустрічі вдасться досягти якихсь домовленостей із Росією щодо врегулювання становища в частинах Донбасу, захоплених наразі проросійськими сепаратистами і регулярними російськими військами.

XS
SM
MD
LG