Доступність посилання

ТОП новини

«Нафтогаз» просить суд призначити компенсації за недопоставку Росією газу для транзиту


Компанія «Нафтогаз України» ініціювала арбітражне провадження в Стокгольмському арбітражному суді щодо внесення змін до контракту між «Нафтогазом» та російською компанією «Газпром» на транзит природного газу територією України, повідомляє прес-служба компанії.

Одна з вимог «Нафтогазу» – призначення компенсації за недопоставку обсягів газу для транзиту української газотранспортної системи.

«Тариф на транзит газу залежить від обсягу транспортованого газу. Мінімальний обсяг газу, що «Газпром» має транзитувати територією України щорічно, складає 110 мільярдів кубічних метрів газу. Натомість річний обсяг транзиту в 2009–2013 роках склав в середньому 94 мільярди кубічних метрів газу», – уточнюють у компанії.

Також «Нафтогаз» просить змінити методики розрахунку транзитного тарифу, відповідно до європейських стандартів та положень енергетичного та антимонопольного законодавства України та Євросоюзу.

У «Нафтогазі» пояснюють, що це пов’язано з необхідністю виконати зобов’язання України щодо імплементації європейського енергетичного законодавства.

Необхідність привести транзитний контракт з «Газпромом» у відповідність до чинного українського законодавства та міжнародних зобов’язань України неодноразово обговорювалась на рівні двох компаній, профільних міністерств України та Росії, а також під час тристоронніх переговорів із участю Європейської комісії. Українська сторона підтверджує свою готовність продовжувати газові переговори.

XS
SM
MD
LG