Доступність посилання

ТОП новини

Росія: «Меморіал» просить перенести слухання про ліквідацію


Російське історико-просвітницьке і правозахисне товариство «Меморіал» сподівається, що Міністерство юстиції Росії відкличе до грудня свій позов до Верховного суду країни про ліквідацію організації, заявив сьогодні керівник товариства Арсен Рогінський.

«Меморіал» направив офіційне прохання з проханням відкликати позов, і вчора його передали до Мін’юсту, відтак правозахисники чекають на реакцію, сказав Рогінський російському агентству «Інтерфакс».

За його словами, «Меморіал» поінформував міністерство, що на 20 листопада призначена конференція організації, на якій правозахисники розглянуть претензії влади. «Смішно було б виявитися ліквідованим за тиждень до конференції, яка спеціально буде присвячена цій проблемі», – сказав керівник «Меморіалу».

Наразі слухання за позовом Мін’юсту заплановані у Верховному суді Росії на 13 листопада. Міністерство має претензії до структури товариства, яке об’єднує десятки неурядових організацій у російських регіонах. У прес-службі Мін’юсту Росії раніше заявляли, що «Меморіал» і так має час виправити порушення, не тільки до початку, а й протягом слухань у Верховному суді.

Намагання російської влади ліквідувати товариство «Меморіал», яке часто критикує її дії, викликало засудження серед правозахисників Росії і світу.

XS
SM
MD
LG