Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко і Меркель: важливо повністю виконати «мінські домовленості»


(архівне фото)
(архівне фото)

Президент Петро Порошенко і канцлер Німеччини Анґела Меркель на зустрічі в італійському Мілані «особливу увагу звернули на важливість імплементації «мінських домовленостей» та повному припиненні вогню», повідомив сьогодні у твітері голова української держави.

«Під час зустрічі було продемонстровано єдність і солідарність з Україною», – заявив також президент, як повідомила у твітері його адміністрація.

Тим часом джерела з німецької делегації в Мілані повідомляють, що планована на сьогодні двостороння зустріч Анґели Меркель і президента Росії Володимира Путіна була скасована через надто пізнє прибуття російського керівника. Перед тим він відвідував Сербію, де його приймали особливо тепло як найближчого союзника цієї країни.

Раніше сьогодні Меркель заявляла, що у виконанні Росією «мінських домовленостей» є «дуже, дуже великі недоліки», а тим часом саме Росія має зробити вирішальний внесок у повне виконання укладених у вересні «мінських домовленостей» – у першу чергу забезпечити виведення своїх озброєнь із захоплених сепаратистами територій, повернення дієвого контролю України за її кордоном із Росією на цих територіях під проводом ОБСЄ і забезпечення місцевих виборів на цих територіях відповідно до законодавства України.

Президент України прибув сьогодні з робочим візитом до Мілана, де сьогодні й завтра відбувається азійсько-європейський саміт. Він висловив у твітері подяку українській діаспорі і громаді за теплу зустріч, із якої почався візит.

На берегах саміту Порошенко планує провести низку двосторонніх зустрічей. Також на завтра запланована його зустріч у багатосторонньому форматі з Анґелою Меркель, президентом Франції Франсуа Олландом, головою Ради міністрів (уряду) Італії Маттео Ренці, а також чільними посадовцями Європейського союзу – президентом Європейської ради Германом Ван Ромпеєм і президентом Європейської комісії Жозе Мануелом Баррозу; їхнім співрозмовником має бути Володимир Путін. Головними темами цієї зустрічі мають стати врегулювання на Сході України, а також газова суперечка між Росією й Україною.

XS
SM
MD
LG