Доступність посилання

ТОП новини

ЄС не хоче банкрутства Росії, бо це погано для всіх – євродепутат


©Shutterstock

Люксембург – Голови зовнішньополітичних відомств ЄС сьогодні у Люксембурзі збираються на чергове обговорення гарячих тем, зокрема, ситуації в Україні. Вони підіб’ють результати міланських зустрічей минулого тижня, оцінять нові події в зоні конфлікту й, можливо, дипломати обміняються думками щодо санкцій, накладених на Росію. Про нові ембарго офіційно не йтиметься, кажуть в дипломатичних колах.

У світлі останніх міжнародних нарад, що були присвячені українсько-російській кризі, зокрема, зустрічей в італійському Мілані, сьогодні наприкінці дня свою подальшу політику щодо цієї кризи визначатимуть чільні європейські дипломати. Як повідомляють у дипломатичних джерелах, міністри закордонних справ Євросоюзу за столом переговорів у Люксембурзі міркуватимуть, яким чином змусити сторони конфлікту таки дотримуватися режиму припинення вогню. Як пояснив впливовий європейський дипломат на умовах анонімності, у ЄС думають, зокрема, про те, як посприяти намірам збільшення кількості спостерігачів від ОБСЄ та допомогти їм здійснювати свою місію на Донбасі.

Водночас у дипломатичних колах не виключають, що мова йтиме і про санкції, що були накладені щодо Росії, та ембарго, які росіяни у відповідь на них наклали на європейські продукти. Втім, офіційних висновків щодо санкціонування Росії нині очікувати не слід, кажуть у Брюсселі дипломати.

Тема санкцій, найімовірніше, буде порушуватися окремими міністрами країн-членів ЄС. Однак наступний крок у цьому питанні – це підбиття підсумків, яке має відбутися наприкінці жовтня. Його здійснюватиме на спеціальній нараді Комітет постійних представників країн ЄС при євроустановах, пояснюють експерти.

Погіршиться ситуація – будуть нові санкції

Слід взяти до уваги, додають дипломати, що оскільки санкції щодо Росії ухвалені на період до одного року, то на сьогодні в ЄС немає жодних зобов’язань їх переглядати.

З цього приводу представниця Єврокомісії Жанн Аміла наголошує, що європейські санкції щодо Росії прямо пов’язані із ситуацією в Україні і надалі функціонуватимуть відповідно до того, що там відбуватиметься.

Санкції тривають, бо ситуація в Україні не є такою, як нам хотілося б: російські війська, постачання зброї, кордони не контролюються
Жанн Аміла

«Санкції тривають, бо ситуація в Україні не є такою, як нам хотілося б: російські війська, постачання зброї, кордони не контролюються – каже вона. – Висновки минулих самітів ЄС чітко вказують на те, що слід зробити, щоб санкції скасували. Нині йде оцінка ситуації: якщо вона зміниться на краще – відкриється можливість для їхнього скасування, немає змін – санкції триватимуть, станеться погіршення – буде більше санкцій».

Росія масовано захоплює землі – литовський євродепутат

Євродепутат-ліберал від Литви Антанас Ґуоґа вказує на те, що саме його країна – перша серед прибічників санкційного тиску на Росію. Водночас якраз литовці найбільше й страждають від ембарго, які Москва наклала у відповідь на них.

Тож треба, щоб там знали, що ми хвилюємося за росіян, за їхню економіку, банки, які страждають. Однак Росія також має відчувати, що ми одноголосні у засудженні її дій
Антанас Ґуоґа

«Росія масовано захоплює землі, що є неприйнятним для жодної країни Євросоюзу, – каже парламентар. – Саме це й дало поштовх кризі та санкціям. ЄС не хоче банкрутства Росії, бо це погано для всіх. Тож треба, щоб там знали, що ми хвилюємося за росіян, за їхню економіку, банки, які страждають. Однак Росія також має відчувати, що ми одноголосні у засудженні її дій. Це і є відповіддю, якої ми хотіли».

Водночас стало відомо, що дипломати у Люксембурзі також проведуть консультації про майбутні парламентські вибори, зокрема, на сході України, щодо систем захисту українських кордонів, гуманітарної допомоги та реконструкції регіонів, які постраждали внаслідок бойових дій. Не виключена й тема газових переговорів, черговий раунд яких у тристоронньому форматі – ЄС, України та Росії – має відбутися вже у вівторок.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG