Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 02:17

Коли настане справжнє перемир’я, сепаратистам доведеться відповідати за скоєне – експерт


Олексій Мельник

Лідери проросійських бойовиків не зацікавлені у встановленні миру на Донбасі, адже тоді їм доведеться відповідати за свої вчинки, заявив в ефірі Радіо Свобода директор програм з питань зовнішньої політики і міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник.

«Якщо на хвилинку собі уявити, що настало перемир’я, то на цих людей чекає досить сумна перспектива, тому що вони зараз у всіх на слуху, з ними розмовляють, з ними підписують навіть якісь угоди, але як тільки настане перемир’я, вони прекрасно розуміють, що потім настане інший етап, коли вони будуть нести відповідальність за те, що вони зробили», – сказав Мельник.

Нинішню ситуацію, яка склалася на Донбасі, Мельник пропонує називати деескалацією конфлікту, але аж ніяк не перемир’ям.

«Стокгольмський інститут дослідження проблем миру дає визначення крупному збройному конфлікту як конфлікту, в якому протягом року загинуло більше тисячі осіб. Тобто, якщо не дай Бог таке «перемир’я» триватиме рік, то це увійде в категорію крупного збройного конфлікту. Це жодним чином не можна називати перемир’ям. Напевно, найбільш правильне визначення – певне зменшення конфлікту або деескалація», – сказав Мельник.

Напередодні лідер угруповання «ДНР» Олександр Захарченко заявив, що після обстрілу українськими силовиками Донецька і потужного вибуху у місті, «навіть формальне перемир’я можна вважати завершеним». У прес-центрі АТО інформацію про обстріл українськими військовими Донецька заперечили.

Режим припинення вогню на сході України формально дії з 5 вересня. Тоді тристороння контактна група Україна-Росія-ОБСЄ у Мінську підписала протокол, який передбачав перемир’я. Українські силовики і проросійські бойовики звинувачують одне одного у порушенні режиму припинення вогню.

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук

Recommended

XS
SM
MD
LG