Доступність посилання

ТОП новини

Коли настане справжнє перемир’я, сепаратистам доведеться відповідати за скоєне – експерт


Олексій Мельник
Олексій Мельник

Лідери проросійських бойовиків не зацікавлені у встановленні миру на Донбасі, адже тоді їм доведеться відповідати за свої вчинки, заявив в ефірі Радіо Свобода директор програм з питань зовнішньої політики і міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник.

«Якщо на хвилинку собі уявити, що настало перемир’я, то на цих людей чекає досить сумна перспектива, тому що вони зараз у всіх на слуху, з ними розмовляють, з ними підписують навіть якісь угоди, але як тільки настане перемир’я, вони прекрасно розуміють, що потім настане інший етап, коли вони будуть нести відповідальність за те, що вони зробили», – сказав Мельник.

Нинішню ситуацію, яка склалася на Донбасі, Мельник пропонує називати деескалацією конфлікту, але аж ніяк не перемир’ям.

«Стокгольмський інститут дослідження проблем миру дає визначення крупному збройному конфлікту як конфлікту, в якому протягом року загинуло більше тисячі осіб. Тобто, якщо не дай Бог таке «перемир’я» триватиме рік, то це увійде в категорію крупного збройного конфлікту. Це жодним чином не можна називати перемир’ям. Напевно, найбільш правильне визначення – певне зменшення конфлікту або деескалація», – сказав Мельник.

Напередодні лідер угруповання «ДНР» Олександр Захарченко заявив, що після обстрілу українськими силовиками Донецька і потужного вибуху у місті, «навіть формальне перемир’я можна вважати завершеним». У прес-центрі АТО інформацію про обстріл українськими військовими Донецька заперечили.

Режим припинення вогню на сході України формально дії з 5 вересня. Тоді тристороння контактна група Україна-Росія-ОБСЄ у Мінську підписала протокол, який передбачав перемир’я. Українські силовики і проросійські бойовики звинувачують одне одного у порушенні режиму припинення вогню.

XS
SM
MD
LG