Доступність посилання

ТОП новини

Росія: правозахисницю Людмилу Богатенкову шпиталізували – адвокат


Людмила Богатенкова

Голова комітету солдатських матерів і військовослужбовців «Матері Прикум’я» Людмила Богатенова госпіталізована, повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на адвоката Андрія Сабініна.

«Богатенкова госпіталізована в кардіологічне відділення Будьонівської міської лікарні, розпочато обстеження і лікування», – сказав він.

Напередодні суд звільнив Богатенкову з СІЗО під підписку про невиїзд через поганий стан здоров’я.

73-річну правозахисницю затримали минулого тижня після обшуку в організації «Матері Прикум’я», яку вона очолює. Після судового засідання в неділю, Богатенкову за звинуваченням у шахрайстві в особливо великому розмірі помістили в СІЗО П’ятигорська.

Богатенкова має інвалідність другої групи. У ході судових слухань і під час перебування правозахисниці в СІЗО, їй кілька разів викликали «швидку допомогу», повідомила її помічниця Олена Герасимова.

Колеги Богатенкової розцінюють переслідування правозахисниці як «акт залякування у зв’язку з її діяльністю». Богатенкова займалася захистом прав військовослужбовців, виявляла факти тортур у російській армії. В останні декілька місяців розслідувала загибель російських військовослужбовців у результаті бойових дій на сході України.

XS
SM
MD
LG