Доступність посилання

ТОП новини

Путін прагне повторити на сході України сценарій Криму – екс-очільник Пентагону


Колишній міністр оборони США і колишній голова ЦРУ Леон Панетта
Колишній міністр оборони США і колишній голова ЦРУ Леон Панетта

Президент Росії Володимир Путін захопив Крим з допомогою військової сили і цього ж прагне на сході України. Про це в інтерв’ю чеському інформаційному телеканалові ČT24 заявив колишній міністр оборони США і колишній голова ЦРУ Леон Панетта.

Американський фахівець вважає, що вже на самому початку конфлікту було потрібно сказати Володимирові Путіну, «що він не може використовувати агресію, щоб захоплювати території».

Панетта додав, що у відповідь на «погрози, які спрямовує Володимир Путін не тільки проти України, але і проти інших, потрібно діяти швидко, діяти так, щоб можна було такий тип агресії зупинити». На його думку, тому так важливо, що Захід запровадив санкції щодо Росії, «хоч це і тривало довго».

Якщо в Росії хочуть торгувати з іншими країнами, економічно їм допомагати, чи бути членами міжнародної родини – будь ласка, наголосив Леон Панетта. «Однак якщо вони хочуть тільки винищувати, захоплювати землі інших держав, тоді ми їх зупинимо», – сказав Леон Панетта.

Час, коли здавалося, що Холодна війна позаду, минув, виглядає, що маємо новий розділ Холодної війни, вважає Леон Панетта.

Колишній міністр оборони США і колишній голова Центрального розвідувального управління Леон Панетта взяв участь в міжнародній конференції «Дні США та Європейського союзу», що відбулася в Празі.

За повідомленням чеських ЗМІ, у своєму виступі на конференції Панетта закликав Захід надати військову допомогу Україні.

XS
SM
MD
LG