Доступність посилання

ТОП новини
19 Вересень 2018, Київ 00:43

Тема у ЗМІ Росії про «зґвалтування» у Запоріжжі набула популярності


Російські телеканали LifeNews і «1-й канал» поширювали новину про те, що у Запоріжжі ветеранів привітали танцем, частиною якого було нібито інсценування побиття та зґвалтування українських дівчат радянськими солдатами. Після цього вже вдруге запорізький канал «МТМ» випускає сюжет «спростування». Сама ж тема набула неабиякої популярності в інтернеті. Що ж справді демонстрував танець молодих для ветеранів?

Після виходу сюжету на канаті «МТМ» в інтернеті ще більше розрослась дискусія довкола виступів перед ветеранами у Запоріжжі 14 жовтня. За версією російських ЗМІ, ветеранів привітали танцем, який інсценував зґвалтування і побиття українських дівчат солдатами радянської армії.

З самого початку основний меседж такої новини був взятий зі сторінки «ВКонтакте» користувача Олексія Бабуріна. Він назвав постановку для ветеранів «мракобесием» і зазначив: «Перед гостями-ветеранами під пісню «Пливе кача» постав танець, основною частиною якого було інсценування побиття і зґвалтування радянськими солдатами українок, які зустрічали «визволителів» з квітами… Вам важко це уявити? А я бачив це на власні очі. Після мітингу підвіз додому двох ветеранів і двох дітей війни. Я не буду передавати вам їхні враження, але мені довелося вибачатися всю дорогу і переконувати їх, що ми – молоде покоління – не дамо переписати історію і заплямувати їхню світлу пам’ять, пам’ять про справжніх героїв-визволителів української землі від фашистів».

Радіо Свобода вдалось зв’язатись з очевидцем. У своєму коментарі Олексій Бабурін уточнив, що, на його думку, основною є дезінформація каналу LifeNews з приводу того, що ветерани буцімто залишили шоу, не дочекавшись кінця номеру.

Понад половина людей, за словами очевидця, аплодувала цьому виступові: «Конкретна дезінформація з боку LifeNews – це те, що ветерани покинули шоу зі сльозами на очах, такого не було. Журналісти LifeNews звертались до мене, щоб записати інтерв’ю по Skype, проте, знаючи якість того, як вони роблять новини, я категорично відмовився».

Що ж до самого танцю, тут свідчення очевидця Олексія Бабуріна та постановника танцю розбігаються. У другому сюжеті каналу «МТМ», у якому спростовують новину LifeNews і «1-го каналу», постановник номеру Антон Посметний розповідає, що не йдеться про радянських чи інших солдатів – за його словами, у постановці йдеться про «війну як таку».

«Дівчина стала символом, який відповідає за всіх людей, які перебувають у цій країні. І україночки, які з нею були, не пускали своїх солдатів на війну, як це відбувається зараз і відбувалося у всі часи. А та зламана квітка, яка викликала ажіотаж, позначає не частину України, а одну з тих доль, які завжди гинуть на будь-якій війні», – каже він.

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук

Побачене у цей день у сюжеті Запорізького каналу «МТМ» також коментує один із ветеранів. Він розповів, що не побачив нічого, що нагадувало б побиття або сцену насилля.

Свій пост на сторінці «ВКонтакте», який цитували російські ЗМІ, очевидець Олексій Бабурін не видаляв. Він вважає, що танець містив у собі елементи агресії, і він може змалювати, які саме.

У коментарі для Радіо Свобода він пояснив свої слова: «Виходить радянський солдат, виходить дівчинка в національному українському вбранні, виходять подружки, потім солдат ламає квіточку, потім вони її починають тягати в один бік, в інший бік. Виходячи з постановки, може, дійсно там якась глибока думка переслідувалася з подвійним змістом із самого початку. Але коли людина, наприклад, дитиною пройшла війну і дивиться на те, як радянські солдати кидаються з кулаками на українських дівчат у національному одязі – ну це ж не нормально? Там було штовхання, кидання, шпурляння, завалювання на підлогу».

Також Олексій додав, що коли підвозив двох ветеранів додому, вони розповіли, що не змогли зрозуміти суті постановки.

Щодо ж до слова «изнасилование» він заявив: «Ну, шпурляння, штовхання, зґвалтування… якщо чіплятися до слів, сексуальне чи не сексуальне. Ви що, вважаєте, я сприйняв це як статевий акт? Ні, статевого акту там не було».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG