Доступність посилання

ТОП новини
20 Листопад 2018, Київ 17:38

Компанії-ретранслятори телеканалів Росії фінансують терористів на Донбасі – МВС


Київ – У Києві 24 жовтня міліція провела слідчі дії, зокрема обшуки, в офісах трьох компаній, які ретранслюють російські телеканали. Як повідомила прес-служба Міністерства внутрішніх справ, ці три компанії усупереч рішенням суду продовжують ретранслювати телеканали Росії. Ба більше – кошти, отримані від продажу рекламного часу, ці компанії направляють на фінансування терористичних антиукраїнських груп, повідомили журналістам у МВС.

Слідчі дії включно з обшуками й арештами банківських рахунків (на суму близько 90 мільйонів гривень) проведені в офісах трьох компаній: товариства «Об’єднання російських телеканалів», яке представляє на території України «Перший канал», компанії «Торсат», яка володіє правами на трансляцію російських телеканалів на території України і компанії «Саттелеком», яка надає технічні послуги з трансляції супутникового сигналу російських телеканалів на території України.

Як повідомив на брифінгу радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко, проведене раніше слідство встановило, що, по-перше, компанії порушили рішення Київського окружного суду і продовжили транслювати російські телеканали, які ведуть інформаційну пропагандистську війну проти України – «Первый канал. Всемирная сеть», «РТР-Планета», «НТВ-Мир», «Россия-24», TVCI і РБК-ТВ.

Кошти, отримані від передачі сигналу і продажу рекламного часу, фірми направляють, серед іншого, на фінансування терористичних груп
Антон Геращенко

«Кошти, отримані від передачі сигналу і від продажу рекламного часу на вказаних каналах, названі фірми направляють, серед іншого, на фінансування діяльності терористичних груп на території України. Слідство має доведені факти. Відповідно до постанови суду, в офісах вилучено фінансову документацію та цифрові носії інформації, на рахунки компаній накладено арешт, загальна сума – 90 мільйонів гривень», – повідомив також Геращенко.

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук


У «Торсаті» журналістам підтвердили проведення обшуку. Як повідомила прес-служба компанії, вранці 24 жовтня правоохоронці, виконуючи рішення Печерського суду міста Києва, вилучили документи, які стосуються діяльності компанії з розповсюдження російських телеканалів.

Компанія виконала судове рішення з призупинення ретрансляції російських телеканалів у повному обсязі

«З боку компанії «Торсат» усі документи у повному обсязі були надані представникам силових структур... Компанія 25 березня 2014 року виконала судове рішення щодо припинення ретрансляції на території України російських телеканалів «РТР-Планета», «Первый канал. Всемирная сеть», «НТВ Мир» и «Вести 24»... Компанія виконала судове рішення з призупинення ретрансляції російських телеканалів у повному обсязі, у рамках діючого законодавства України», – зазначено у повідомленні прес-служби компанії.

Арсен Аваков
Арсен Аваков

На думку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, російські ЗМІ й окремі політичні сили в Україні можуть спекулювати на подіях нинішнього дня. Він також зазначив, що, оскільки компанія «Торсат» водночас забезпечує трансляцію телеканалу «Інтер», МВС можуть звинуватити у перешкоджанні роботі цього каналу. Тож Аваков запевнив, що за його вказівкою слідчі дії були проведені таким чином, щоб не перешкоджати мовленню і трансляції «Інтера». Керівництво цього каналу наразі від коментарів утрималось.

Україна має право припинити трансляцію антиукраїнських каналів, але у межах закону – експерти

Євген Кисельов
Євген Кисельов

Тим часом, автор і ведучий програми «Подробиці», яка мовить на каналі «Інтер», російський журналіст Євген Кисельов у розмові з Радіо Свобода зазначив, що бажаючі дивитись російські новини або російські телевізійні серіали знайдуть можливість робити це, оминаючи державні заборони. На думку Кисельова, «фанати» російських програм і серіалів можуть дивитись їх через супутникову «тарілку» або в інтернеті.

Кисельов також вважає, що Україна нині має право тимчасово заборонити ретрансляцію пропагандистських антиукраїнських каналів, програм і фільмів.

В умовах воєнного часу держава має повне право обмежити себе і своїх громадян від агресивної ворожої пропаганди супротивника
Євген Кисельов

«В умовах воєнного часу держава має повне право обмежити себе і своїх громадян від агресивної ворожої пропаганди супротивника», – зазначив Євген Кисельов.

Київський політолог і публіцист Віталій Кулик вважає, що коли мова іде про дії стосовно ЗМІ, якими би вони не були, необхідно пам’ятати про міжнародні конвенції, які забезпечують діяльність журналістів і яких держава Україна має дотримуватись. Навіть якщо слідчі дії проведено стосовно російських телеканалів, які Кремль використовує як інформаційну зброю – українські правоохоронці повинні діяти у рамках закону, наголосив експерт.

Віталій Кулик
Віталій Кулик

«Очевидно, має бути достатньо підстав для того, щоб потім ми не отримали дошкульного удару, наприклад, в Європейському суді з прав людини. Цей суд може ухвалити рішення на користь цих телеканалів, які (швидше за все) будуть опротестовувати дії української влади. До того ж, я не впевнений в ефективності подібних дій: можна забороняти ретрансляцію російських каналів, можна припиняти або забороняти в’їзд у країну небажаним пропагандистам. Але переслідувати журналістів в Україні, з моєї точки зору, є недоцільно і неефективно», – каже Кулик.

Євген Захаров
Євген Захаров

А виконавчий директор Української Гельсинської групи з прав людини Євген Захаров радить правоохоронцям не забувати, що мова йде про таку чутливу сферу як інформація, і необхідно дотримуватись норм чинного законодавства. При цьому слідчі дії, які включають обшук, не повинні перетворюватись на механізм залякування підозрюваних, зазначив правозахисник.

За законом, обшук можна провести, коли є вагомі підстави вважати, що за результатами обшуку будуть знайдені докази скоєння злочину
Євген Захаров

«За законом про оперативно-розшукову діяльність, обшук можна провести, коли є вагомі підстави вважати, що за результатами обшуку будуть знайдені докази тих чи інших аспектів скоєння злочину. І робиться це у межах розслідування», – зауважив Захаров.

На думку експертів, нині українській владі доведеться маневрувати між вимогами суспільства, яке здебільшого підтримує пропозиції припинити трансляції російських телеканалів і серіалів, які уславлюють спецслужби Росії, і чинним міжнародним законодавством, як і власними гарантіями у царині захисту свободи слова.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG