Доступність посилання

ТОП новини

На Луганщині дуже низька явка виборців через численні суботні обстріли – Москаль


У Попасній та Станично-Луганському районі, які підконтрольні українській владі, не відкрилася більшість виборчих дільниць. Водночас, перша половина дня виборів минула там спокійна й ситуація є загалом стабільною.

Про це в ефірі Hromadske.tv заявив голова Луганської ОДА Геннадій Москаль.

Геннадій Москаль відзначив, що станом на 12 годину явка виборців на підконтрольних українській владі територіях Луганської області є дуже низькою. Так, у Лисичанську вона становила 12,2 %, у Сіверськодонецьку – 13 %.

На думку очільника Луганської ОДА, причиною низької активності виборців є відновлення обстрілів. «У нас було чотири дня «тиші». Вчора було три обстріли по Золотому, там багато виборців, шахтарське містечко: один раз по 20 мін, два рази по 10 мін випустили. Голови виборчих комісій самі принесли бюлетені, печатки, документацію і сказали «до побачення», – розповів він.

Геннадій Москаль також повідомив, що не відкрилася жодна виборча дільниця у Станично-Луганському районі: «Люди там тільки-но знову отримали воду, газ, їм ввімкнули світло. Вони його з 2 вересня не мали. Вони цим дорожать. З 44 дільниць жодна не відкрилася».

Голова ОДА додав, що така ж ситуація в Попасній, яку напередодні теж обстріляли. Там мали відкритися 17 дільниць, але реально працюють лише дві. У решті комісій не прийшли їхні члени. «Не прийшли не тому, що не хотіли, а тому що не змогли. Когось не пустив чоловік, когось діти. Скупчення людей – це найкраща позиція для бойовиків почати обстріл», – сказав Геннадій Москаль.

Водночас, він запевнив, що ситуація у підконтрольних українській владі районах Луганщини є «дуже спокійною, ніяких обстрілів не було» станом на полудень неділі, тому можна сподіватися, що до кінця дня виборів частина дільниць ще може відкритися.

Геннадій Москаль також відзначив, що через надмірну бюрократію не всі українські військовослужбовці, які несуть службу в зоні АТО в Луганській області, зможуть проголосувати. Загалом там для голосування не за місцем прописки зареєструвалися близько 6,5 тисяч громадян.

Раніше голова делегації спостерігачів Парламентської асамблеї ОБСЄ Доріс Барнетт (Німеччина) заявила, що парламентські вибори в Україні буде визнано, незважаючи на відсутність голосування в деяких областях України.

XS
SM
MD
LG