Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко: «Вибори» на Донбасі, оголошені бойовиками, ставлять під загрозу мирний процес


Президент України Петро Порошенко

Псевдовибори, проведення яких оголосили 2 листопада угруповання «ДНР» та «ЛНР», не лише не мають нічого спільного із Мінським протоколом від 5 вересня, але грубо суперечать його букві й духу. Така позиція президента України Петра Порошенка, повідомив його перс-секретар Святослав Цеголко на своїй сторінці в Facebook.

«Вони ставлять під загрозу весь мирний процес. Президент наголосив, що місцеві вибори в окремих районах Донбасу можуть відбутися лише за українським законодавством», – написав Цеголко.

Мінські домовленості передбачають забезпечення «проведення дострокових місцевих виборів згідно з законом України «Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей». Згідно з цим законом, місцеві вибори в окремих районах Донбасу призначені на 7 грудня.

Проросійські бойовики заявили про намір провести свої «вибори» на частині території Донбасу, яку вони наразі контролюють, 2 листопада. Водночас сепаратисти зазначили, що не мають наміру визнавати вибори, ініційовані українською стороною.

Україна та міжнародна спільнота називають «вибори» 2 листопада нелегітимними. Натомість, за словами міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова, що Росія готова визнати результати «виборів» угруповань «ДНР» і «ЛНР».

XS
SM
MD
LG