Доступність посилання

ТОП новини

Уряд уповноважив Продана підписати газові домовленості з Росією


Український уряд уповноважив міністра енергетики Юрія Продана підписати протокол з Москвою щодо постачання російського газу у період з листопада 2014 року до березня 2015.

«Дуже ймовірно, що всі документи будуть підписані» перед 31 жовтням, сказав Продан перед продовженням газових переговорів у форматі Україна-Росія-ЄС ввечері 30 жовтня.

Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу, своє чергою, зазначив: «очевидно, ми маємо домовленості».

За словами міністра енергетики Росії Олександра Новака, сторони погодили «базові параметри» ціни, об’єму газу та механізм реструктуризації Києвом боргу за постачання російського газу у попередній період.

Новак висловив сподівання, що домовленості про постачання в Україну російського газу будуть підписані пізно увечері 30 жовтня.

У Міненерго Росії заявили, що ціна газу для України формуватиметься відповідно до формули діючого контракту з урахуванням знижки у розмірі 100 доларів за тисячу кубічних метрів. Відтак, ціна палива для України у четвертому кварталі 2014 року становитиме 378 доларів, а у першому кварталі 2015 року – 365.

Раніше Україна відмовлялася від 100-доларової газової знижки від Росії і наполягала на встановленні ринкової ціни. Також невирішеними у газовій суперечці лишалися питання щодо передоплати Україною за російський газ та юридичне оформлення домовленостей.

Газові переговори у форматі Україна-Росія-ЄС у Брюсселі, що розпочалися 29 жовтня, продовжуються сьогодні.

XS
SM
MD
LG