Доступність посилання

ТОП новини
24 Жовтень 2018, Київ 03:47

ЄС і Україна не змогли зрушити «Газпром» з його позицій – експерт


Володимир Омельченко

«Газпром» ані на міліметр не відійшов від своїх позицій, підписавши у Брюсселі договір про відновлення газопостачання до України, заявляє директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

«Ні Європейському союзу, ні Україні не вдалося зрушити «Газпром» з його позицій і я би сказав, що ці домовленості були підписані за рахунок України, але на користь у першу чергу «Газпрому» і ЄС. За все це платитиме Україна. І я думаю, що Україна тут від почату перебувала у нерівних умовах», – сказав Омельченко в ефірі Радіо Свобода.

За його словами, в жодних довгострокових домовленостях «Газпром» наразі не зацікавлений.

«Він зацікавлений, щоб кожний квартал тримати в напрузі і Україну, і ЄС. Таким чином застосовувати енергетичний важіль. А хто виключає, що у січні, наприклад, коли будуть великі морози, Росія не скаже: визнайте «ДНР», «ЛНР» або ми перекриємо газ?», – зазначив Володимир Омельченко.

Він нагадав, що знижку в 100 доларів за кожну тисячу кубічних метрів Україна отримає не згідно зі змінами контракту, а відповідно до постанови уряду Росії, яку можна у будь-який момент скасувати.

Напередодні Україна і Росія за посередництва Євросоюзу домовилися про відновлення поставок російського газу Києву в зимовий період, а також узгодили їх умови до березня 2015 включно. Угода про це була підписана в Брюсселі міністрами енергетики двох країн і представником Єврокомісії.

Відповідно до угоди, з листопада по березень 2015 року Росія надасть Україні знижку в розмірі 100 доларів на тисячу кубометрів.

Як заявив глава російського «Газпрому», постанову уряду Росії про знижку Україні на газ можуть підписати найближчими днями. «Відповідно, буде нова ціна 378 доларів», – сказав він.

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG