Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко затвердив положення про уповноваженого у справах кримськотатарського народу


Президент України Петро Порошенко затвердив положення про уповноваженого президента України у справах кримськотатарського народу. Відповідний указ опублікований на сайті президента.

Відповідно до документу, уповноважений забезпечує здійснення президентом України повноважень щодо забезпечення додержання конституційних прав кримськотатарського народу як корінного народу України.

Одним із завдань уповноваженого є моніторинг додержання в Україні конституційних прав кримськотатарського народу.

16 березня за військової і політичної підтримки Російської Федерації в Криму відбувся неконституційний референдум про самовизначення, який не визнали ні міжнародна спільнота, ні Україна.

Після цього президент Росії Володимир Путін підписав закон про приєднання Криму і Севастополя до Росії на правах суб’єктів федерації.

Раніше у Human Rights Watch заявили, що струрбовані зникненням людей у анексованому Криму. Правозахисники повідомили, що трьох кримських татар вважають зниклими, а також, що на тілах декого із тих, кого знайшли мертвими, є сліди тортур.

В останні тижні тиск на кримських татар, більшість яких виступала проти анексії Криму, збільшився, зокрема російська влада захопила Меджліс і обшукала будинки лідерів кримських татар.

XS
SM
MD
LG