Доступність посилання

ТОП новини

«Санкції впливають на російську економіку» – Федеріка Моґеріні


Брюссель – Євросоюз і НАТО мають не лише спільні цінності, але й спільні виклики, зазначає керівник альянсу Єнс Столтенберґ. Тому після перших його консультацій у вівторок із новою головою дипломатії Євросоюзу Федерікою Моґеріні лунали переконання, що так званих «виборів» на Донбасі визнавати не будуть. До Росії знову звернулися із закликами припинити дестабілізацію України й стягування військ до її кордонів. Посилення чи пом’якшення санкцій залежатиме від того, що діятиметься в Україні, заявляють обидва високопосадовці.

Федеріка Моґеріні
Федеріка Моґеріні

Верховний представник Європейського союзу з закордонних справ і політики безпеки Федеріка Моґеріні каже, що зміни у санкціях щодо Росії залежатимуть від ситуації в Україні та ролі Москви в її врегулюванні. На її думку, головною темою сьогодні має бути ситуація в Україні та те, як бути певними того, що Євросоюз знаходить рішення цього конфлікту.

«Санкції можуть бути ефективним чи менш ефективним інструментом. Все залежить від часу, їхньої величини та єдності, яку ми маємо, впроваджуючи ці санкції. Але вони – лише форма політичного тиску, а не ціль. Справжня ціль – пошук вирішення кризи», – каже голова європейської дипломатії.

Pосійські війська наближаються до кордону з Україною – генсекретар НАТО
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

Однак говорити про пом’якшення санкцій проти Росії наразі немає підстав. На це вказує й керівник НАТО Єнс Столтенберґ.

Росія продовжує підтримувати сепаратистів, тренуючи їх, надаючи військове обладнання, надсилаючи війська спеціального призначення в східні частини України
Єнс Столтенберґ

«Останнім часом ми бачимо наближення російських військ до кордонів України. Росія продовжує підтримувати сепаратистів, тренуючи їх, надаючи військове обладнання, та підтримує їх, надсилаючи війська спеціального призначення в східні частини України», – каже він.

НАТО робить свою роботу: відстежує та перехоплює літаки
Єнс Столтенберґ

Помічена останніми місяцями втричі більша активність вторгнення російських військово-повітряних сил у євроатлантичний повітряний простір, на думку генсекретаря НАТО, це не що інше, як «демонстрація своєї потужності». Голова Північноатлантичного альянсу відмовляється вгадувати, які ще цілі переслідує Кремль, однак, каже він, «НАТО робить свою роботу: відстежує та перехоплює ці літаки».​

НАТО Росії: скористайтеся вашим впливом на сепаратистів задля миру

Столтенберґ також наголошує на тому, що так звані «вибори в «ДНР» та «ЛНР», проведені озброєними сепаратистами, суперечать «мінським домовленостям». «Жодна з держав-членів НАТО їх не визнаватиме», – наголошує він.

Відтак Єнс Столтенберґ ще раз звернувся до Москви, кажучи: «Ми закликаємо Росію зробити справжнє зусилля в бік мирного врегулювання кризи, використати весь свій вплив на сепаратистів, аби примусити їх поважати «мінські домовленості» та дотримуватися режиму припинення вогню. Це є передумовою мирного вирішення складної ситуації в Україні».

Те, що санкції впливають на російську економіку, вони відчуваються з боку російського керівництва і його оточення – це факт
Федеріка Моґеріні

Водночас, за словами Федеріки Моґеріні, питання можливих нових обмежувальних заходів щодо Росії обговорюватимуть під час зустрічі міністрів закордонних справ ЄС 17 листопада. «Те, що санкції впливають на російську економіку, що вони відчуваються з боку російського керівництва і його оточення, – це факт, – переконана Моґеріні. – Але відкритим залишається питання, чи змусять вони Москву змінити свою політику».

Тим часом у НАТО побоюються, що криза в Україні може стати причиною початку замороженого конфлікту. Таку думку у понеділок, зокрема, висловив головнокомандувач об’єднаних збройних сил Північноатлантичного альянсу в Європі генерал Філіп Брідлав.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG