Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко пропонує Керрі відновити «женевський формат»


Президент Петро Порошенко в телефонній розмові з державним секретарем США Джоном Керрі у ніч на середу запропонував відновити «женевський формат» багатостороннього діалогу для мирного врегулювання ситуації на Донбасі на рівні міністрів закордонних справ, повідомила прес-служба голови держави.

Порошенко подякував Керрі за значну роль США в консолідації міжнародної підтримки територіальної цілісності України. Він також відзначив важливість заяв із боку Сполучених Штатів про невизнання результатів та засудження псевдовиборів на Донбасі 2 листопада, мовиться в повідомленні.

Президент також заявив про відданість України мирному вирішенню конфлікту в повній відповідності до «мінських домовленостей». «Ми доклали занадто багато зусиль і часу для досягнення цих домовленостей, щоб дозволити їх відкинути», – наводить прес-служба його слова.

Керрі, зі свого боку, висловив підтримку Сполучених Штатів Україні та діям Порошенка щодо дотримання букви і духу «мінського протоколу» для врегулювання ситуації. Він також привітав Україну із проведенням вільних та демократичних виборів до Верховної Ради 26 жовтня і високо оцінив досягнення газових домовленостей у форматі Україна – ЄС – Росія, повідомила прес-служба.

Співрозмовники, мовиться в повідомленні, крім того, обговорили деталі військово-технічного співробітництва, а також питання візиту до України віце-президента США Джозефа Байдена, який відбудеться 21 листопада.

«Женевським форматом» називають започаткований у квітні на зустрічі в Женеві склад багатосторонніх переговорів, у яких узяли участь представники України, Росії, а також США і ЄС. Політологи й політики називають його найкращим із погляду України завдяки участі США. Пізніше виник так званий «нормандський формат», коли в переговорах брали участь чільники України, Росії, Німеччини і Франції.

XS
SM
MD
LG