Доступність посилання

ТОП новини
22 Лютий 2018, Київ 05:19

У США постає перед судом імовірний «перший таліб із Росії»


У США у вівторок уперше постав перед федеральним судом громадянин Росії, якого звинувачують в участі в афганському ісламістському рухові «Талібан».

В окружному суді у штаті Вірджинія чоловікові, ім’я якого наводять як Ірек Ільґіз Хамідуллін, мають офіційно оголосити звинувачення, пов’язані з тероризмом. Це планують зробити у п’ятницю.

Ці звинувачення, про які Міністерство юстиції США повідомило у вівторок, затвердило федеральне журі присяжних іще 8 жовтня. Серед 12 пунктів звинувачення – змова з метою надання і надання матеріальної підтримки терористам, змова з метою і замах на знищення повітряного судна Збройних сил США чи змова з метою і замах на вбивство громадянина США. Максимальне покарання за ними – довічне ув’язнення, повідомило міністерство.

За його даними, приблизно 55-річного нині громадянина Росії Хамідулліна затримали в Афганістані ще в листопаді 2009 року, де він, як вважають, брав тоді участь у нападі на американських військових та афганських прикордонників у провінції Хост, і дотепер утримували в тій країні. В понеділок його передали Федеральному бюро розслідувань і доставили до США.

За повідомленнями, Ірек Ільґіз Хамідуллін, який за радянських часів був командиром танкістів, пізніше перейшов на бік афганських талібів і, зокрема, співпрацював із так званою «мережею Хаккані» – угрупованням, пов’язаним із «Талібаном».

Він став першим іноземцем, затриманим на полі бою в Афганістані, який після утримання в американському ув’язненні на афганській території був доставлений до суду до США.

Мін’юст США нагадує, що до вироку суду він вважається невинуватим.

Ваша думка

Показати коментарі

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG