Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 15:23

Активістка вручила Пореченкову медаль «За Лугандон»


Катерина Мальдон

Катерина Мальдон, співзасновниця громадського руху «Майдан без кордонів» після закінчення вистави «Трамвай Бажання» в московському художньому театрі імені Чехова, коли учасники вийшли на сцену, вручила актору Михайлу Пореченкову велику медаль з пінопласту. З одного боку був напис «За Лугандон» і зображення чотирьох колорадських жуків на зеленому полі, з іншого – напис «Першого ступеня лугандонський стрілок». Потім активістка кинула Пореченкову іграшковий пістолет і вигукнула: «На, Мішо, ти ж любиш в українців стріляти! Пристрели мене!». Активістка розповіла Радіо Свобода про свою акцію.

– Мені здається, був сенс показати Михайлу, що він зробив. Тому що він, все ж таки, не лугандонський командир терористів, він не замазаний по вуха в крові, він просто хотів «постріляти» і попіаритися, як такий свій хлопець у касці «Преса»... Наші журналісти, Павло Гусєв, зокрема, сильно обурилися, бо, можливо, не буде більше довіри до цих касок «Преса». І це жахливо. Не можна жартувати з кров’ю, зі зброєю. І мені хотілося сказати саме це: що вбивство – не привід для піару.

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук

– Пореченков зараз намагається виправдатися, пояснити, що стріляв він холостими патронами, що все це була гра. Ви не вірите йому?

– Ну, ось я ж теж дитячий пістолетик принесла, я йому показала, що холостими теж не зовсім веселий жарт. Це привід замислитися йому та іншим акторам, його колегам, які стояли поруч на сцені, для яких це все було, звичайно, несподівано і неприємно, і глядачам у залі. Не можна таким чином піаритися! Взяти до рук зброю людині, яка не вважає себе бандитом і терористом, учасником війни – це неприпустимо. Я вважаю, це така ментальна катастрофа вже. Повинен бути Червоний Хрест, повинна бути преса ... суп і мухи окремо мають бути. І щоб це дійшло до медіа-персон, до артистів, треба було це сказати. Ну от, з іграшковим пістолетиком і картонною медалькою. Я теж погралася.

– Так і вийшов перформанс в театрі.

– Так, він постріляв жартома, і я постріляла жартома.

Михайло Пореченков стріляє з кулемета біля Донецького аеропорту, 30 жовтня 2014 року
Михайло Пореченков стріляє з кулемета біля Донецького аеропорту, 30 жовтня 2014 року

– Але не всі сприймають це як жарт. В Україні Пореченкова звинувачують у тероризмі, вилучили з прокату фільми з ним, телесеріали припинили показувати. Правильно зробили?

Українці – чесні воїни, вони за свою Батьківщину воюють. А за що воюють і гинуть там наші хлопці з задурманеними зомбоящиком мізками я не знаю... Істерія з імперськими амбіціями не потрібна нікому, крім правлячого олігархату, пана Путлера

– Звичайно, правильно, на жаль. І я сподіваюся, що цей приклад допоможе іншім зрозуміти, де закінчуються жарти. Як мінімум. А як максимум зрозуміють, що Україна відстоює свою землю, що українці – чесні воїни, вони за свою Батьківщину воюють.

А за що воюють і гинуть там наші молоді хлопці з задурманеними зомбоящиком мізками, я не знаю... Ця істерія з імперськими амбіціями, насправді, не потрібна і не цікава нікому, крім нашого правлячого олігархату, пана Путлера... Не розуміють наші добровольці та підневольці-строковики, що вони воюють за палаци Ротенберга, за шубосховище, за партію шахраїв і злодіїв під назвою «Їмо Росію», за їхню можливість далі красти, грабувати і геноцидити власний народ. І все!

Все це буде колись очевидно, як після Нюрнберга, ми, проукраїнські активісти тут, відчуваємо себе як пастор Шлаг в гітлерівській Німеччині

Вони не воюють за країну якусь там Недоросію. Немає такої країни, і вона не зможе існувати, я в цьому впевнена. На жаль, все це буде колись очевидно, буде, як після Нюрнберга, усвідомлення російського народу, що відбувається зараз, коли ми, проукраїнські активісти тут, відчуваємо себе як пастор Шлаг в гітлерівській Німеччині.

– Ви проводили пікети на підтримку Надії Савченко, Олега Сенцова, постійно берете участь в акціях на підтримку України.

Катерина Мальдон під час пікету на підтримку Надії Савченко та Олега Сенцова
Катерина Мальдон під час пікету на підтримку Надії Савченко та Олега Сенцова

– Звичайно. І будемо проводити ці пікети, і будемо носити українську символіку. Тому що це, як жовта зірка під час війни. Ми вважаємо, що її треба носити, навіть ризикуючи. Різні бувають ситуації: за мною якийсь «гопник» гнався у метро – за українську стрічку, було діло. Просто треба залишатися людиною, робити, що належить,а буде, що буде. У цій ситуації мовчати і робити вигляд, як роблять багато наших діячів відомих, медіа-персон... Частина з них просто взагалі не коментує цю тему.

Є деякі чесні люди, які не можуть мовчати. Інші просто ігнорують цю тему. Але є люди, які просто-напросто самі стали фашистами. Вони репетують на все горло, що вони антифашисти, і що хунта в Києві, коли насправді хунта – в Кремлі

Відкрито підтримують Україну одиниці – Макаревич, Лія Ахеджакова, яка з нами і за «болотних в’язнів» виступала. Є деякі чесні люди, які не можуть мовчати. Інші просто ігнорують цю тему, тому що розуміють, що українці все одно залишаються нам братами, і це така болюча тема, що небезпечно її чіпати, як по лезу бритви ходити. Але є люди, які просто-напросто самі стали фашистами.

Як хтось казав: фашисти майбутнього будуть називати себе антифашистами, і ось вони репетують на все горло, що вони антифашисти, і що хунта в Києві, коли насправді хунта – в Кремлі.

Затримання Катерини Мальдон під час акції на підтримку України, 1 травня 2014 року
Затримання Катерини Мальдон під час акції на підтримку України, 1 травня 2014 року

– А як публіка в залі відреагувала на Ваш перформанс? Я читав, що були й агресивні відгуки, і оплески.

– Оплески і вигуки «браво» чутні в кадрі, на нашій зйомці. Потім жінка підійшла і сказала: «Ми підтримуємо. Ви молодець!» і обійняла мене. Потім я вийшла, хтось за спиною сичав про «свідомих», і мене дуже сильно чоловіча рука смикнула за жовто-синю стрічку. І рюкзак такий, товстої шкіри, міцний – видерли жмут із рюкзака. Потім ми, як і було заплановано, швидко вийшли з театру.

– А виставу подивилися повністю? Сподобалася вона Вам? Ви вважаєте Пореченкова хорошим актором, дивитеся серіали з його участю?

– Ні, я серіали взагалі не дивлюся. Вистава досить нецікава, затягнута, але я взагалі не люблю Теннессі Уїльямса. Не можу сказати, що Михайло Пореченков – аніякий актор, що він там погано грав. Він актор, безумовно, але, на жаль, щодо його моральності виникають питання.

– Сам він збентежений був, коли Ви кинули в нього пістолет, розгубився?

– Він намагався зберегти обличчя, і я вважаю, що йому це вдалося. Тому що він взяв медаль, спробував посміхнутися. Попозував із нею і передав кудись углиб сцени. І потім спробував зловити цей пістолет, який я йому кинула. Потім так махнув рукою і сказав: «Потім заберу». Тобто він пристойно достатньо повівся. Може бути, замислиться – як і що?

Минулого тижня актор Михайло Пореченков приїхав до Донецька на запрошення керівництва угруповання «Донецька народна республіка», яке в Україні визнане терористичним. Актор приїхав під Донецький аеропорт, де у касці з написом «Преса» стріляв з великокаліберного кулемета «Утьос» по позиціях українських військових. Після того, як про це стало відомо широкому загалу, Пореченков заявив, що це була не передова, а «пристрілювальне місце, де перевіряють зброю». Однак в інтерв’ю, яке актор спершу дав сепаратистському каналу Аnna-news, він говорив, що «постріляв в аеропорту».

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук

Оригінал на сайті Російської редакції Радіо Свобода

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG