Доступність посилання

22 Вересень 2017, Київ 02:26

Російський рубль різко впав. Одна з причин – «ДНР» і «ЛНР»


Курс валют у Санкт-Петербурзі, 5 листопада 2014 року

Офіційний курс американського долара виріс у Росії за один день, 5 листопада, відразу на 5,5 відсотка. Євро подорожчав на 5,2 відсотка. Експерти переконані, що основними причинами обвалу російської валюти залишаються тривале падіння світових цін на нафту та геополітичні фактори – насамперед ситуація на сході України. Також на падіння рубля вплинуло і рішення Центрального банку Росії, який у середу заявив, що обмежує свої валютні інтервенції на ринку.

При відкритті торгів на Московській біржі у середу рубль ще нижче опустився стосовно до долара і євро. Вартість обох валют зросла більш ніж на рубль, піднявшись до історичних максимумів. До факторів, що стали причиною падіння, експерти відносять зниження нафтових цін і підтримку з боку Росії так званих «виборів» в угрупованнях «ДНР» і «ЛНР» на сході України.

Наталя Орлова
Наталя Орлова

Головний економіст «Альфа банку» Наталя Орлова каже, що відсутність приводів для оптимізму в сфері геополітики і призвела до нинішніх економічних наслідків.

Не видно ніякого поліпшення зовнішньої ситуації для Росії

«Зовнішнє тло посилилося тим, що нафта за попередні святкові дні впала до 82 доларів за барель, у Східній Україні пройшли «вибори» і зараз постало питання про якийсь можливий новий виток геополітичної напруги, який теж стоїть на порядку денному. Тому не видно ніякого поліпшення зовнішньої ситуації для Росії, безумовно, це впливає», – вважає Орлова.

Вибір Росії

Так звані «вибори» на територіях, підконтрольних сепаратистам на Донбасі, які пройшли в неділю, можуть лише погіршити ситуацію. Російський ринок, уже відчувши наслідки західних санкцій, побоюється нових. На думку економічного оглядача Радіо Свобода Івана Трефилова, це поряд з падінням світових цін на нафту є однією з причин обвалу рубля.

«Українські події безумовно чинять тиск на російський рубль. По-перше тому, що ці події вже призвели до санкцій з боку Євросоюзу та Сполучених Штатів. Тому у російських компаній і банків зараз дуже обмежені можливості поповнення свого валютно-фінансового запасу на Заході. І в Росії всередині країни спостерігається брак рублів», – зазначає Трефилов.

Падіння рубля внаслідок здешевлення нафти
Падіння рубля внаслідок здешевлення нафти

На особистому бюджеті

Економіст «Альфа банку» Наталя Орлова вважає, що нестабільна ситуація з можливими санкціями впливає на настрої російського ринку і падіння курсу рубля.

Гравці не виключають нового раунду санкцій

«Гравці зараз абсолютно не виключають нового раунду санкцій. Я не думаю, що тут є стовідсоткова ймовірність. Але поки у всякому разі не видно виходу зі складного геополітичного розкладу, який виник. І в принципі, звичайно, чим довше ситуація залишається такою складною, тим, звичайно, це сильніше впливає на негативні настрої ринку», – зауважила Наталя Орлова в інтерв’ю Радіо Свобода.

На думку експертів, російські громадяни вже безпосередньо на своєму особистому бюджеті відчувають наслідки російської геополітики і – як її наслідки – запровадження західних санкцій. Ціни стрімко ростуть, а більшість росіян отримують зарплату в рублях. Як скоро невдоволення економічною ситуацією перейде в невдоволення владою, фахівці прогнозувати не беруться.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG