Доступність посилання

ТОП новини

Бойовики кажуть, що не будуть проводити обмін полоненими


Олександр Захарченко
Олександр Захарченко

Один із ватажків бойовиків угруповання «ДНР», яке Україна визнала терористичним, Олександр Захарченко заявляє, що сепаратисти більше не будуть проводити обмін полоненими без гарантій Києва. Про це повідомляють сайти сепаратистів.

Захарченко заявив, що, ймовірно, до чергової зустрічі контактної групи в Мінську нового обміну не буде.

Бойовики звинувачують українську сторону в тому, що обмін відбувається невідповідно до поданих списків.

Дата зустрічі в Мінську наразі неузгоджена.

Раніше бойовики повідомили про необхідність проведення нової зустрічі контактної групи щодо урегулювання ситуації на Донбасі. Сепаратисти також заявили про намір запропонувати на такій зустрічі нову, власну редакцію мінського протоколу.

Після цього помічник президента Росії Юрій Ушаков заявив, що Москва виступає за продовження «мінського процесу» в Україні і проведення чергового засідання контактної групи. Росія і сепаратисти звинувачують Україну в порушенні домовленостей щодо деескалації конфлікту на Донбасі.

Водночас у штабі АТО наголошують, що українські силовики дотримуються режиму припинення вогню, відкривають вогонь у відповідь лише по розвіданих вогневих точках бойовиків, не обстрілюють позицій, якщо це може завдати шкоди мирним мешканцям.

5 вересня в Мінську контактна група підписала протокол про врегулювання на сході України, перший пункт якого передбачав негайне припинення вогню. 19 вересня був підписаний меморандум про реалізацію цього пункту протоколу від 5 вересня, який передбачає обмін полоненими. Проте мінські домовленості неодноразово порушувались.

XS
SM
MD
LG