Доступність посилання

ТОП новини

«Нафтогаз» вивчає суму платежу «Газпрому» за транзит газу – Продан


Компанія «Нафтогаз України» наразі ще вивчає ситуацію, пов’язану із сумою платежу російської компанії «Газпром» за транзит природного газу територію України. Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан.

«Зараз «Нафтогаз» вивчає суму платежу, який перераховано. Ми перебуваємо в Арбітражному суді. І сума цього платежу, як уважає «Нафтогаз», має відповідати тим умовам, які українська сторона пред’являє російській стороні в Арбітражному суді», – зазначив Продан.

Представник російської компанії «Газпром» Сергій Купріянов заявляв, що оплату транзиту російського газу через Україну гальмує суперечка про ціну на газ. За його словами, транзитна ставка залежить від ціни російського газу для України, «Газпром» розраховує цю ціну за формулою, зазначеною в контракті на поставку газу, а «Нафтогаз» обчислює за своєю ціною.

Раніше «Нафтогаз» звернувся до Стокгольмського арбітражу з вимогою перегляду контракту на транзит газу з російським «Газпромом», а також компенсації у зв’язку з недостатніми обсягами поставок.

Крім того, «Нафтогаз» просить змінити методики розрахунку транзитного тарифу, відповідно до європейських стандартів та положень енергетичного та антимонопольного законодавства України та Євросоюзу.

У компанії зазначають, що тариф на транзит газу залежить від обсягу транспортованого газу. Мінімальний обсяг газу, що «Газпром» має транзитувати територією України щорічно, складає 110 мільярдів кубічних метрів газу. Натомість річний обсяг транзиту в 2009–2013 роках склав у середньому 94 мільярди кубічних метрів газу.

Ставка транзиту також прив’язана до ціни, тому, прийнявши певну ставку транзиту, сторона визнає певну ціну газу. Цей аргумент може бути використаний при арбітражі.

XS
SM
MD
LG