Доступність посилання

ТОП новини

На Закарпатті СБУ оголосила про підозру редактору місцевої газети через сепаратизм


На Закарпатті слідчі СБУ оголосили підозру засновникові та головному редактору місцевої газети «Рабоче-крестьянская правда», на шпальтах якої містилися ознаки розпалювання міжнаціональної ворожнечі, посягання на територіальну цілісність і недоторканність України. Про це повідомляє прес-служба відомства.

За даними слідства, в одному з номерів цієї газети були оприлюднені пропагандистські матеріали із закликами протидіяти центральній владі України, підтримати сепаратистські настрої на Донбасі.

«За висновком експертів, надруковані в газеті матеріали створюють негативний образ України, принижують національну честь та гідність українців та окремих представників нацменшин, можуть сприяти розпалюванню національної ворожнечі й ненависті», – мовиться у повідомленні.

СБУ розпочала кримінальне провадження за частиною 2 статті 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, поєднані з розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі) та частиною 1 статті 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної належності, релігійних переконань) Кримінального кодексу України.

Наклад газети вилучено як речовий доказ, зазначають у відомстві.

Крім того, СБУ спільно з органами прокуратури ініціює скасування реєстрації цього друкованого видання.

Наразі представники газети не коментують дії правоохоронців.

XS
SM
MD
LG