Доступність посилання

ТОП новини

Місія ОБСЄ: небезпека ескалації конфлікту на Сході України зростає


Прикриті «Гради» без номерів і прикметних знаків біля Макіївки, 11 листопада 2014 року

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні заявила у вівторок, що небезпека ескалації конфлікту на Сході України зростає.

Речник місії Майкл Боцюрків, зокрема, звернув увагу, що, незважаючи на давно укладені «мінські домовленості», бойові дії не припиняються.

Він нагадав, що останніми днями спостерігачі місії зафіксували на захоплених сепаратистами територіях частини Донбасу цілу низку колон військової техніки і важких озброєнь, і це викликає значне занепокоєння.

А головнокомандувач об’єднаних союзних сил НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав підтвердив, що в Північноатлантичному союзі, як і в ОБСЄ, мають свідчення, що у Східну Україну продовжують вводити бойову техніку, включно з важкою броньованою, обладнання й інші військові вантажі. Кількома останніми днями це ставалося знову, сказав американський генерал.

Він висловив занепокоєння цими подіями, а також тим, що припинення вогню на Сході України залишається лише словами, а рівень насильства в регіоні щодень зростає. Генерал нагадав, що необхідно закликати сторони, причетні до конфлікту в частині Сходу України, повернутися до норм, прийнятих у західній цивілізації, а саме що держави мають поважати міжнародні кордони і суверенітет своїх сусідів.

Останніми днями Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні долучилася до користувачів соціальних мереж і українських силовиків і теж почала повідомляти про спостереження великих колон військової техніки і важких озброєнь, що в’їжджали до захоплених наразі проросійськими сепаратистами територіях у частині Донбасу чи пересувалися на цих територіях.

XS
SM
MD
LG