Доступність посилання

ТОП новини

Республіканські законодавці можуть спонукати Обаму до зміни політики щодо України


Президент США Барак Обама

Адміністрація президента Обами твердить, що санкції проти тих, хто підтримує сепаратистів у Східній Україні, мають вплив на російську економіку. Однак республіканці, які на проміжних виборах вийшли переможцями, чинять тиск, щоб українському уряду надати більшу військову допомогу. Як ця зміна у законодавчому органі, коли на початку наступного року республіканці матимуть контроль над Конгресом, може вплинути на політику США щодо кризи в Україні?

Українські війська, які борються з підтримуваними Росією сепаратистами, бажають отримати більшу допомогу від Європи і Сполучених Штатів у час, коли російський керівник може вважати, що позиція Барака Обами послаблена в результаті поразки демократів на виборах, говорить Роберт Меннінґ із Атлантичної ради.

«Ми знаємо, наприклад, що в Україні Путін, як здається, намагається посилити свою позицію на сході країни і відірвати Донецьку область від решти країни, і він може бути заохочений зробити це», – сказав Роберт Меннінґ.

На форумі Азійсько-Тихоокеанського саміту в Пекіні на адресу Путіна не було великої критики, частково з приводу того, що колишній радник Путіна, а нинішній співробітник Інституту Катона, Андрій Ілларіонов називає «тактичною паузою» у наступальній операції Росії.

«Це частковий результат виборів до Конгресу США, і частково пов’язане з візитом Путіна до Азії. Правдоподібно це було рішення у відповідь на те, що ескалація конфлікту створила б погану атмосферу під час зустрічей Путіна з міжнародними лідерами», – наголосив він.

Однак, в інтерв’ю «Голосу Америки» Ілларіонов заявив, що Україна мусить бути готова, що після повернення зі Східної Азії і Австралії Путін може вдатися до атаки на Україну.

Сенатор-республіканець Джон Маккейн
Сенатор-республіканець Джон Маккейн

Сенатор-республіканець Джон Маккейн, який за всіма ознаками, очолить сенатський Комітет з питань збройних сил, чинитиме тиск на Обаму, щоб він зайняв рішучішу позицію щодо Москви.

Це могло б допомогти президенту, каже професор Американського університету Кіт Дарден.

«Певним способом це збільшує важель президента Обами на переговорах з росіянами такою мірою, якою вони відбуваються, тому що завжди є можливість, що Конгрес може самостійно вдатися до кроків», – зауважив Кіт Дарден.

Чи Україні потрібна допомога у відбудові своїх збройних сил і структури національної безпеки? Відповідь на це питання є «так». Вже надається чимала допомога. І буде більше допомоги
Ерік Рубін

«Головне питання у тому, чи Україні потрібна допомога у відбудові своїх збройних сил і структури національної безпеки? Відповідь на це питання є «так». Чи ми віддані тому, щоб їм допомогти? Так, ми про це говоримо. Вже надається чимала допомога. І буде більше допомоги. Питання в тому, якою буде допомога. І в цій справі тепер відбуваються дебати», – каже заступник помічника державного секретаря з європейських і євроазійських питань Ерік Рубін.

У цих дебатах прихід до влади нових лідерів в регіонах України, контрольованих сепаратистами, може заохотити республіканців до рішучих дій, включно з тим, щоб США надіслали зброю.

Якщо втрутиться Конгрес – включно з військовою допомогою і, можливо, економічною допомогою, можуть бути значніші санкції проти Росії, які опісля значно важче скасувати
Кіт Дарден

«Якщо втрутиться Конгрес, – каже Кіт Дарден – це може бути жорсткішим, включно з військовою допомогою і, можливо, економічною допомогою – можуть бути значніші санкції проти Росії, які опісля значно важче скасувати».

Перспективи жорсткіших санкцій будуть частиною нарад Європейського Союзу в Брюсселі у понеділок, каже комісар ЄС з питань закордонної політики Федерика Моґеріні: «Будуть дискусії, але я б не сказала, що лише про те, чи посилити санкції, але понад усе, як підтримати Україну у ці важкі часи, важкі, бо йдеться про безпеку на її території».

Безпеці загрожують пересування російських військ уздовж кордону з Україною, з приводу яких міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив, що вони можуть вести до насильних конфронтацій, чого треба уникнути».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG