Доступність посилання

ТОП новини

Для світу події в Україні не є головними, активна пропаганда Росії – західні медійники


Медіа-форум у Львові, 14 листопада 2014 року

Львів – Німці не переймаються ситуацією в Україні і з кожним днем стає дедалі важче зацікавити німецького читача, глядача чи слухача подіями в Україні. Про це на медіа-форумі у Львові розповіла журналіст німецького видання Die Zeit Майке Дюльфер. Як Україна представлена у закордонних ЗМІ? Чи світ про події в Україні дізнається з перших уст чи через призму російської пропаганди?

Те, що Україна програє інформаційну війну Росії, мовиться від початку бойових дій на Донбасі. Журналіст New York Times Девід Гершенгорн, який висвітлював події під час Революції Гідності, атакож буває на Донбасі, розповів, що американці не переймаються ситуацією в Україні. Оскільки українську тему витіснили більш важливі для американців – спалах вірусу Ебола, бомбардування Сектора Газа. Чимраз складніше стає переконати редактора видання у важливості теми з України.

Західному читачеві і глядачеві важко пояснити складні політичні процеси, які відбуваються в Україні. Німці воліють читати про добро і зло на прикладі життя людей, їх не цікавить і вони не розуміють запровадження реформ чи причини війни між Україною і Росією. Про це говорить німецька журналістка Майке Дюльфер.

За її словами, українська тематика присутня в німецьких медіа лише тоді, коли є у цьому інтерес для Німеччини, а це економічні питання, газові. Для німців важливо, як з цим пов’язана Росія. Звісно, що російська пропаганда працює потужно і формує громадську думку.

Сильно впливає і звучить голос російської пропаганди
Майке Дюльфер

«Німці більш пов’язані з Росією, аніж Україною. Їх не цікавить Крим, Донбас. Ми, журналісти, намагаємось донести і пояснити, що саме відбувається в Україні. Мене часто запитують українці, а чому німці більше люблять росіян, ніж українців. Є певні специфічні моменти, це і минула війна, симпатія до російської літератури і культури, якої вже немає у Росії, така собі певна ностальгія старших людей. А ще сильно впливає і звучить голос російської пропаганди», – зауважила німецька журналістка.

Хоча, як каже Майке Дюльфер, її колеги аналізують і пишуть про російську пропаганду у Німеччині. Втім, Україна у німецьких медіа практично відсутня. Але у цьому є й вина української влади, яка не називає багато речей, що відбуваються в Україні, своїми іменами.

Україні варто посилити інформаційну політику

Через російські медіа про події в Україні дізнаються білоруси. Незалежні білоруські журналісти приїжджали у Київ на Майдан за свої гроші. Однак незалежними у Білорусі є кілька інтернет- видань і друкованих ЗМІ. Весь телепростір і найбільші газети в Білорусі цілковито перебувають під цензурою влади.

Привернути увагу європейців до українських подій можна через призму історій про людей, показувати і розповідати, як війна на Донбасі перевернула життя громадян у зоні бойових дій, загалом в Україні, як це може вплинути на західний світ, описувати людські трагедії. Бо економічна і політична криза в Україні більшість європейських читачів і глядачів не цікавлять.

Однак українська тематика постійно висвітлюється у польських медіа. Поляки відчувають російську загрозу і польське суспільство, попри кремлівську пропаганду, підтримує українців. Про це зауважив в інтерв’ю Радіо Свобода представник польсько-української фундації співпраці ПАУСІ Ян Пєкло.

Російська агентура працює у Польщі і намагається нав’язати полякам свою пропаганду, що Крим – російський, що на Донбасі не сепаратисти, а борці проти бандерівців
Ян Пєкло

«Російська агентура працює у Польщі і намагається нав’язати полякам свою пропаганду, що Крим – російський, що на Донбасі не сепаратисти, а борці проти бандерівців. Ми демонстрували громадянам України свою підтримку у найскладнішу часи. Поляки хочуть, щоб українці побороли врешті-решт корупцію, провели децентралізацію. Бо поляки підтримують українців», – наголосив Ян Пєкло.

Він вважає, що для України сьогодні є важливою підтримка Європи і США, що Україні потрібно посилювати інформаційну політику, щоб світ про українські події дізнавався від українців.

На цю ж тему:

14.11.2014
Журналісти відіграють важливу роль у збереженні незалежності України – із медіа-форуму у Львові

Журналісти з різних країн у Львові говорять про роль медіа у викликах сьогодення далі
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG