Доступність посилання

ТОП новини

Словаччина пропонує Україні проводити спільні засідання урядів


Прем’єр-міністри Словаччини Роберт Фіцо (ліворуч) і України Арсеній Яценюк відкривають газопровід Вояни – Ужгород на українсько-словацькому кордоні (архівне фото)

Голова словацького уряду Роберт Фіцо виступив з пропозицією про тіснішу співпрацю з Україною, зокрема, проводити спільні урядові засідання. Про це Фіцо заявив у Братиславі після переговорів з президентом України Петром Порошенком.

«Я запропонував панові президенту, щоб одразу після того, як буде сформований новий уряд в Україні, так, як це у нас було з Угорщиною чи Чеською Республікою, ми могли на кордоні проводити спільні засідання урядів – українського і словацького», – наголосив Роберт Фіцо.

Словацький прем’єр зауважив, що відносини України та Словаччини як країн-сусідів досі не були інтенсивними і що потрібно «дати стартсправі саме шляхом переговорів відповідних міністрів і урядів в цілому».

Роберт Фіцо такожпідтвердив, що важливою темою переговорів було постачання газу в Україну в реверсному режимі. Також обговорювалися питання безпеки на сході України.

«Я запевнив пана президента, що ми готові передати Україні наш досвід, який ми здобули на шляху інтеграції до Європейського союзу», – наголосив Роберт Фіцо.

На його думку, тепер багато залежить від того, чим в Україні закінчаться коаліційні переговори і коли буде сформований новий уряд, щоб Словаччина могла налагодити співапрацю з новим кабінетом міністрів України.

Петро Порошенко перебуває у Словаччині з дводенним робочим візитом. В неділю український президент візьме участь у засіданні президентів країн Вишеградської четвірки, на яке його запросив словацький президент Андрей Кіска.

XS
SM
MD
LG