Доступність посилання

ТОП новини

«В’язень Банкової» Сергій Нужненко: «Минуле життя було зруйноване повністю»


32-річний кіровоградець Сергій Нужненко був одним з дев’яти «в’язнів Банкової». Так його та вісьмох інших хлопців назвали через звинувачення тодішньою владою в організації штурму адміністрації президента 1 грудня 2013 року. На Банкову він прийшов пофотографувати протест, але замість фотографій отримав черепно-мозкову травму, численні забої, гематоми та вирок про два місяці арешту. Сергій був одним із тих, хто не пішов на угоду з правосуддям і відмовився частково визнати свою вину. Тоді вирок у залі суду він зустрів саркастичними оплесками. Сьогодні Сергій Нужненко займається допомогою пораненим, каже: тоді допомагали мені, тепер допомагатиму я.

Через майже рік після 1 грудня, Сергій Нужненко, у тих же окулярах, спортивній куртці та фотоапаратом на шиї. Після подій на Банковій, своє життя чоловік ділить на дві половини: до побиття та після.

Минуле життя, було в принципі зруйноване повністю. Були проблеми з роботою. Знайомі, які були в тому житті, теж відійшли, бо в нас розійшлись погляди на життя, на події
Сергій Нужненко

«Те минуле життя, було в принципі зруйноване повністю. Були проблеми з роботою. Знайомі, які були в тому житті, теж відійшли, бо в нас розійшлись погляди на життя, на події»,– каже він.

До адміністрації президента Сергій прийшов загорнутий в український прапор. Побачив у новинах, що щось відбувається. Коли «Беркут» почав розганяти людей, Сергій притиснувся до огорожі і продовжував знімати. Але отримав перший удар, а потім другий і третій.

Сергій Нужненко тримає в руках заплямований кров’ю прапор, в який був загорнутий 1 грудня
Сергій Нужненко тримає в руках заплямований кров’ю прапор, в який був загорнутий 1 грудня

Саме побиття тривало десь до хвилини, було чоловік шестеро
Сергій Нужненко

«Саме побиття тривало десь до хвилини, було чоловік шестеро. Після того, як я прийшов до тями, камера лежала біля мене. Після цього до мене підійшла медик з Внутрішніх військ, привела на територію адміністрації президента, надала першу медичну допомогу, обмотала голову. Відвела до сходів, де вже були поранені «вевешники» і сказала чекати швидку», – пригадує він.

«Ми пролежали на землі близько 2-3 годин»

Втім, замість швидкої Сергій дочекався працівника СБУ, який разом із іншим правоохоронцем силою відвів його до місця, де на землі вже лежали інші затримані.

Нас поклали на землю і забороняли піднімати голову. Я лежав на животі, руки були за спиною. А били і знущались саме працівники «Беркуту»
Сергій Нужненко

«На землі лежало вісім чоловік, я, виходить, був дев’ятий. Нас поклали на землю і забороняли піднімати голову. Я лежав на животі, руки були за спиною. В основному ходили працівники «Беркуту», працівники міліції стояли осторонь і дивились. А били і знущались саме працівники «Беркуту». Ми пролежали на землі близько 2-3 годин. Одному хлопцю стало погано, він почав втрачати свідомість, вони перелякались, гадали, що він може померти, а це в їхні плани схоже не входило. Викликали швидку і приїхав лікар, який поступив дуже шляхетно. Він сказав, що або він забере всіх, або нікого. Вони поступилися і нас всіх забрали. Мене повезли у лікарню на Братиславській», – продовжує розповідь він.

Сергій Нужненко (фото: hromadske.tv)
Сергій Нужненко (фото: hromadske.tv)

Список травм був великий: черепно-мозкова травма, великі гематоми по спині. У спецбоксі для затриманих Сергій Нужненко провів два дні. 3 грудня на затриманих чекав суд.

Суддя Малиновська, попри всі докази невинуватості, у мене було виявлено рюкзак, планшет, фотоапарат , висунула стандартне рішення – 60 днів арешту, як і всім
Сергій Нужненко

«Нас забрали з лікарні десь о 9 ранку і протримали у суді до середи до 3 години ночі. На суді суддя Малиновська, попри всі докази невинуватості, у мене було виявлено рюкзак, планшет, фотоапарат , висунула стандартне рішення – 60 днів арешту, як і всім», – каже він.

А далі – знову лікарня на Братиславській. На тиждень. Лише 11 грудня Сергієві змінили запобіжний захід із арешту на особисте зобов’язання. Він став четвертим, кого випустили. Щоправда, на милицях. Сьогодні Сергій зізнається: йому прикро, що справа не розслідується, а суддя і далі працює, попри те, що «в’язні Банкової» були визнані потерпілими.

Після всіх тих подій, каже, став вимогливішим до себе, до свого оточення і друзів: «Майдан дав можливість перевірити себе, свій характер, своє ставлення до певних речей, до певних подій і як кажуть, не скурвитись».

Після розмови Сергій квапиться до лікарні. Тепер він волонтер, допомагає пораненим. Каже, що не може залишити у біді інших, адже сам добре знає, як це, опинитися у такій ситуації.

Матеріал підготовлено в рамках проекту Радіо Свобода «Майдан. Рік по тому».

  • Зображення 16x9

    Ірина Стельмах

    На Радіо Свобода працюю з вересня 2012 року. У 2011 році отримала диплом бакалавра журналістики ЛНУ імені Івана Франка. Того ж року вступила на магістратуру у Могилянську школу журналістики. Активно вдосконалюю знання англійської, польської та болгарської мов. Займалась плаванням, дублюванням фільмів та серіалів українською .

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG