Доступність посилання

ТОП новини

Росія знову не узгодила з Києвом доставку «гумконвою» на Донбас – РНБО


Андрій Лисенко
Андрій Лисенко

Російська сторона знову не узгодила з Україною питання доставки свого чергового – восьмого – «гуманітарного конвою» на Донбас, заявили в РНБО.

За словами речника РНБО України Андрія Лисенка, Росія «вже давно» не погоджує з Києвом ці питання.

«Росія вже давно не погоджує ці питання у тому числі з прикордонними підрозділами і митними службами, і в односторонньому порядку збирає ці конвої. На жаль, ця практика продовжується і зрозуміло, що буде відповідна реакція нашого зовнішньополітичного відомства з цього приводу», – зазначив Лисенко.

Напередодні заступник міністра надзвичайних ситуацій Росії Володимир Артамонов заявив про підготовку до відправки в Україну восьмого «конвою з гуманітарною допомогою». Це заплановано на 26-27 листопада.

Росія вже сім разів вводила на підконтрольні проросійським сепаратистам території Донбасу автоколони з невідомим вантажем, які вона називає «гуманітарними конвоями», без дозволу української сторони, без супроводу представників Міжнародного комітету Червоного Хреста, порушуючи міжнародні норми.

16 листопада сьомий російський «гуманітарний конвой» перетнув українсько-російський кордон.

Перед цим Росія надіслала два конвої 31 жовтня, 2 листопада та 4 листопада. І Україна, і міжнародна спільнота критикують такі дії Росії.

Раніше в РНБО України заявляли, що російські вантажівки з «гуманітарного конвою», повертаючись в Росію, вивозили з українських заводів на Донбасі військове обладнання. Також цим транспортом до Росії вивозили тіла убитих в Україні російських солдатів, твердять в РНБО. Москва такі заяви заперечувала.

XS
SM
MD
LG