Доступність посилання

ТОП новини

Наслідки для Росії за дестабілізацію в Україні треба посилити – Байден і Страуюма


Віце-президент США Джо Байден

Наслідки для Росії за її роль у дестабілізації ситуації в Україні мають бути посилені, якщо курс Москви залишатиметься незмінним. Із цим погодилися віце-президент США Джо Байден та прем'єр-міністром Латвії Лаймдота Страуюма під час розмови у середу, 20 листопада.

«Двоє лідерів обговорювали кризу в Україні і погодилися, що наслідки за продовження Росією порушення Українського суверенітету мають бути посилені, якщо Москва продовжуватиме нинішній курс на дестабілізацію ситуації в Україні. Віце-президент наголосив на важливості ролі, яку відіграватиме Латвія під час головування в ЄС, яке розпочнеться з січня 2015 року і її роль у підтримці енергетичної безпеки Європи», – мовиться у повідомленні Білого дому.

Після візиту до Латвії Байден у п’ятницю увечері прибув до України.

За повідомленням прес-служби радника президента України Олега Махніцького, під час візиту Байден внесе остаточну ясність у ймовірність поставок американської зброї в Україну у випадку повномасштабного розгортання військових дій на сході.

За словами представника Державного департаменту США Джеффрі Ратке, рішення США щодо ненадання Україні зброї летальної дії залишається незмінним. Про це він заявив коментуючи заяву заступника радника президента США з національної безпеки Тоні Блінкена, який заявив, що Сполучені Штати можуть переглянути політику ненадання летальної допомоги Україні.

У середу, 19 листопада, Тоні Блінкен вказав на «серйозні порушення» мінських угод з боку Росії, яка 5 вересня разом із сепаратистами, Україною й ОБСЄ уклала домовленості про припинення вогню і наступні кроки для досягнення миру на Донбасі. На думку Блінкена, надання Києву зброї може спонукати Москву «двічі подумати і утримати її від наступних дій».

Росія ж заявила, що будь-які американські поставки зброї до України будуть «дестабілізувальним фактором».

Україна звинувачує Росію у постачанні зброї і військових на допомогу сепаратистам на Донбасі. Росія підтримує сепаратистів, але заперечує, що бере безпосередню участь в конфлікті.

XS
SM
MD
LG