Доступність посилання

ТОП новини

Більшості учасників Майдану, які отримали поранення, надано статус потерпілих – Ярема


Зіткнення протестувальників в урядовому кварталі в Києві, 18 лютого 2014 року
Зіткнення протестувальників в урядовому кварталі в Києві, 18 лютого 2014 року

Генеральний прокурор Віталій Ярема повідомив, що більшості учасників акцій протесту, які отримали поранення, надано статус потерпілих. Про це він зазначив під час зустрічі з учасниками мирних акцій протесту на Майдані, які зазнали тілесних ушкоджень.

Ярема запевнив, що кримінальні провадження будуть направлені до суду, як тільки закінчиться слідство.

За повідомленням прес-служби Генпрокуратури, під час зустрічі обговорювалося також питання соціального захисту потерпілих, зокрема вони скаржилися на невиконання закону «Про встановлення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їхніх сімей».

Напередодні генпрокурор Віталій Ярема заявив, що до суду вже направлені 7 кримінальних проваджень щодо 13 осіб, які вчинили злочини проти учасників Майдану.

У червні генпрокурор Ярема заявив, що кримінальна справа з розслідування масового вбивства в лютому 2014 року – це справа номер один в Україні.

Водночас міністр соціальної політики Людмила Денисова зазначила, що також здійснюються виплати за отримання під час акцій протесту на Майдані тяжких тілесних ушкоджень. За її словами, допомога виплачується у 50-кратному розмірі прожиткового мінімуму (60900 гривень).

Денисова заявила, що Кабміну списки на таку допомогу формує Міністерство охорони здоров’я, нині у списках визначено 42 особи: 23 особи таку допомогу отримали, 19 поінформовані, але ще не зверталися за допомогою.

У лютому цього року під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинули більш як сто осіб, сотні були поранені, найбільше з яких – 20 лютого. Більшість людей загинули від куль снайперів, які влучали протестувальникам у голову, серце і шию. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати «Небесною сотнею».

XS
SM
MD
LG