Доступність посилання

ТОП новини

Передати гуманітарну допомогу людям на територію «ДНР» неможливо – волонтер


Іван Звягін
Іван Звягін

Волонтери неодноразово намагалися надати необхідну гуманітарну допомогу до Донецька, Єнакієва, Харцизька, але це виявилося неможливим, заявив в ефірі Радіо Свобода волонтер медичної служби штабу національного спротиву Іван Звягін.

«Люди звідти виходили на зв’язок і просили нас про допомогу. Ми намагалися щось зробити, вели переговори. Утім, ніхто з іншого боку не може нам гарантувати безпеку. Кілька разів робили зустріч між блокпостами нашим і «ДНР» на нейтральній території. І ми передавали дефіцитні медикаменти і їжу для дітей у Донецьк», – каже Звягін.

За його словами, такі випадки передачі допомоги є швидше винятком з правил, аніж нормою. Угрупованню «ДНР» не вигідно, щоб на окуповані території потрапляла бодай якась українська допомога, і вони кажуть передавати її через Росію, наголошує волонтер.

«Щодень я отримую велику кількість дзвінків, повідомлень. Телефонують і пенсіонери, і ті, кому необхідні медикаменти. Була колосальна проблема з інсуліном для діабетиків. Але, на жаль, ніхто нам не може дозволити провезти», – заявив Звягін.

Раніше цього місяця прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що Україна намагається домовитися з міжнародними організаціями про забезпечення за їхнього сприяння доступу для своїх гуманітарних вантажів. За його словами, проросійські сепаратисти не дозволяють транспорту з українською гуманітарною допомогою перетинати лінію розмежування між вільною Україною і територіями, окупованими «ДНР» і «ЛНР».

XS
SM
MD
LG