Доступність посилання

ТОП новини

У Молдові проходять парламентські вибори


У Молдові сьогодні, 30 листопада, проходять вибори до парламенту країни. Це волевиявлення оглядачі розглядають як боротьбу політичних сил, що підтримують євроінтеграцію країни і тих, що виступають за тісніші зв’язки з Росією. 3 мільйони 200 тисяч молдаван із правом голосу обиратимуть на чотирирічний термін кандидатів на 101 місце у парламенті.

Шанси трьох проєвропейських партій Молдови оцінюють у приблизно 43%. Невисокий рівень підтримки молдаван може бути викликаний чварами у середині дотеперішньої коаліції. Ліберально-демократична партія прем'єр-міністра Юріє Лянке і Демократична партія Молдови є частиною правлячої коаліції. Ліберали вийшли з коаліції і перейшли в опозицію минулоріч. Опозиційні комуністи тепер можуть скористатися конфліктами серед політиків із коаліції.

За останніми опитуваннями громадської думки, жодна з політичних партій не зможе набрати переконливу більшість голосів виборців, але шанси потрапити в парламент є у Ліберально-демократичної партії, Партії комуністів (ПКРМ), якою керує екс-президент Володимир Воронін, Демократичної партії (ДПМ), де головує екс-спікер Маріан Лупу та Ліберальної партії Міхая Гімпу.

За три дні до виборів влада Молдови заборонила участь у виборах проросійській партії «Patria» (Батьківщина) через звинувачення у незаконному фінансуванні з-за кордону. Лідер партії Ренато Усатий, 36-річний російський бізнесмен молдавського походження, відкинув ці звинувачення і втік до Росії. Міністерство закордонних справ Росії назвало таку заборону підставою для «серйозних сумнівів з приводу демократичного характеру» виборів у Молдові.

Перші попередні підсумки будуть оголошені вже за годину після закінчення голосування.

XS
SM
MD
LG