Доступність посилання

ТОП новини

Росія не може продовжувати реалізацію «Південного потоку» – Путін


Росія не може продовжувати реалізацію «Південного потоку» – Путін
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:29 0:00

Росія не може продовжувати реалізацію «Південного потоку» через позицію Болгарії. Про це заявив президент Росії Володимир Путін на прес-конференції у Анкарі за підсумками візиту до Туреччини у понеділок, 1 грудня.

«Почати будівництво у морі, підійти до болгарського берега і зупинитися, це просто безглуздо, тому ми будемо змушені переглянути нашу участь у цьому проекті. З огляду на те, що ми досі не отримали дозволу від Болгарії, у цих умовах Росія не може продовжувати реалізацію даного проекту», – говорить російський президент.

Володимир Путін звинуватив Болгарію у тому, що вона не веде себе, як суверенна держава і заявив, що від зупинення цього проекту вона втрачає значні кошти.

«Мої болгарські колеги завжди говорили мені, що попри все вони реалізуватимуть «Південний потік», бо це відповідає їхнім національним інтересам. Але, на жаль, цього не відбулося. Якщо вже Болгарія позбавлена можливості поводитися, як суверенна держава, то хоча б нехай вони вимагають у Єврокомісії грошей за неотриманий прибуток, оскільки лише прямі доходи бюджету Болгарії склали б від транзиту не менше 400 мільйонів євро у рік», – зазначив Путін.

У травні уряд Болгарії заявив, що заморожує свою частину будівництва російського проекту «Південний потік», який має постачати російський газ по дну Чорного моря через Балкани до ЄС, до розгляду суперечливих моментів цього контракту в Єврокомісії.

Але австрійська енергетична компанія OMV і російський «Газпром» підписали контракт на будівництво австрійської частини трубопроводу «Південний потік», який повинен постачати природний газ до Європи в обхід України.

Підписання відбулося 24 червня перед переговорами у Відні між президентом Росії Володимиром Путіним і президентом Австрії Гайнцем Фішером, які обговорювали «Південний потік» і кризу в Україні.

Угорщина також заявила, що будуватиме свою частину «Південного потоку».

Раніше Єврокомісія закликала країни співдружності протистояти тискові Росії у питанні будівництва «Південного потоку». Вона, зокрема, заявила, що контракт Болгарії з «Газпромом» підписаний з порушенням європейських правил конкуренції в енергетиці.

Україна виступає категорично проти цього проекту.

XS
SM
MD
LG