Доступність посилання

ТОП новини

Рішення щодо «Південного потоку» у руках Росії та ЄС – президент Болгарії


«Південний потік» у руках Росії та ЄС – президент Болгарії
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:32 0:00

Якби Росія виконувала європейське законодавство, заперечень щодо реалізації проекту «Південний потік» не було б. Так у вівторок, 2 грудня, президент Болгарії Росен Плевнелієв прокоментував заяви російського керівництва про зупинення будівництва цього газопроводу.

«Рішення щодо «Південного потоку» у руках Росії та Європейського союзу. Хочу звернути вашу увагу на той факт, що якщо Росія б погодилася виконувати європейське законодавство, то ніхто б не мав заперечень щодо цього проекту. Але до цього часу Росія не продемонструвала знаків, що планує виконувати європейське законодавство», – говорить Плевнелієв.

1 грудня під час візиту до Анкари, президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія не може продовжувати реалізацію «Південного потоку» через позицію Болгарії. Путін звинуватив Болгарію у тому, що вона не веде себе, як суверенна держава і заявив, що від зупинення цього проекту вона втрачає значні кошти.

У травні уряд Болгарії заявив, що заморожує свою частину будівництва російського проекту «Південний потік», який має постачати російський газ по дну Чорного моря через Балкани до ЄС, до розгляду суперечливих моментів цього контракту в Єврокомісії.

Але австрійська енергетична компанія OMV і російський «Газпром» підписали контракт на будівництво австрійської частини трубопроводу «Південний потік», який повинен постачати природний газ до Європи в обхід України.

Підписання відбулося 24 червня перед переговорами у Відні між президентом Росії Володимиром Путіним і президентом Австрії Гайнцем Фішером, які обговорювали «Південний потік» і кризу в Україні.

Угорщина також заявила, що будуватиме свою частину «Південного потоку».

Раніше Єврокомісія закликала країни співдружності протистояти тискові Росії у питанні будівництва «Південного потоку». Вона, зокрема, заявила, що контракт Болгарії з «Газпромом» підписаний з порушенням європейських правил конкуренції в енергетиці.

Україна виступає категорично проти цього проекту.

XS
SM
MD
LG