Доступність посилання

ТОП новини

У зоні АТО заборонені боєприпаси не використовувались – військова прокуратура


Українські військові, архівне фото

У зоні проведення АТО заборонені боєприпаси не використовувались. Про це заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос під час зустрічі з представниками міжнародної правозахисної організації організації Human Rights Watch.

«Заборонені боєприпаси в район проведення АТО не постачались, не використовувались і не плануються до використання в силу взятих на себе Україною зобов’язань», – наголосив військовий прокурор, слова якого цитує прес-служба Генпрокуратури.

За словами Матіоса, в результаті перевірки встановлено, що вилучення, вивезення або доставки у військові частини Збройних сил України боєприпасів, які мають невибіркову дію, тобто напалмових, кулькових, касетних, фосфорних, не було.

Прокурор також наголосив, що бойова авіація на території проведення АТО не застосовується.

«Так само Збройними силами України не застосовувались реактивні установки «Град» або касетні боєприпаси», – наголосив військовий прокурор, додавши, що це підтверджено документально в матеріалах кримінальних проваджень.

У Human Rights Watch заявили про застосування на Донбасі заборонених касетних боєприпасів. Українська сторона ці звинувачення відкидала. У РНБО заперечували саму наявність на озброєнні України таких боєприпасів.

Крім того, у Міноборони заявили, що інформація про застосування Збройними силами України касетних боєприпасів не відповідає дійсності.

Міжнародна організація Human Rights Watch є неурядовою, неприбутковою організацією, яка займається захистом прав людини в усьому світі.

XS
SM
MD
LG