Доступність посилання

ТОП новини

Росія має піти зі сходу України – Туск


Президент Європейської ради Дональд Туск
Президент Європейської ради Дональд Туск

Росія має вивести свої війська зі сходу України та дозволити контролювати кордон. Про це заявив президент Європейської ради Дональд Туск у середу, 3 грудня, у Брюсселі.

«Якщо ми шукаємо рішення щодо кризи (в Україні), Мінські домовленості мають виконуватися. Кожне рішення має базуватися на повазі до української незалежності, суверенітету та територіальної цілісності. Росія несе спеціальну відповідальність за це. Вона має піти зі сходу України, зупинити постачання зброї і бойовиків, дозволити ефективно контролювати кордон (між Україною і Росією), і дозволити ОБСЄ виконувати свою місію», – наголосив Туск.

Відносини між країнами Заходу та Росією погіршилися з часу анексії українського Криму.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся так званий «референдум» про статус півострова, що стало приводом для Росії включити Крим до свого складу. Україна, Європейський союз та США не визнали це голосування і вважають, що Росія анексувала Крим.

Україна і Захід звинувачують Росію у постачанні зброї та бойовиків на Донбас, а також у введенні військ на схід України. Москва ці звинувачення відкидає.

XS
SM
MD
LG