Доступність посилання

ТОП новини

Лавров в ОБСЄ звинуватив Захід у підтримці «антиконституційного перевороту» в Україні


Лавров в ОБСЄ звинуватив Захід у підтримці «антиконституційного перевороту» в Україні
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:56 0:00

Лавров в ОБСЄ звинуватив Захід у підтримці «антиконституційного перевороту» в Україні

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров звинувачує Захід у тому, що минулого року він вимагав від Києва «знехтувати зобов’язаннями щодо договору про зону вільної торгівлі СНД». Про це він заявив у середу, 4 листопада, під час зустрічі міністрів закордонних справ країн ОБСЄ, яка проходить у швейцарському Базелі.

«Рік тому, коли ми зустрічалися у Києві [на засіданні Ради міністрів ОБСЄ 5-6 грудня], українську драму можна було попередити. Можна було знайти баланс законних інтересів і на сході, і на заході. Але тоді Брюссель різко відмовився від тристороннього процесу за Участю України, ЄС та Росії. І, по суті, вимагав від Києва знехтувати зобов’язаннями щодо договору про зону вільної торгівлі СНД», – каже Лавров.

Керівник російського дипломатичного відомства звинуватив при цьому Захід у підтримці «антиконституційного перевороту» в Україні.

«Наші західні колеги навіть пішли на підтримку антиконституційного перевороту, на підрив суверенітету України, закрили очі на розкол суспільства, на силові дії ультранаціоналістів, які мали плани підлаштувати весь український народ під свою ідеологію», – зазначив Лавров.

Тим часом під час цього засідання міністр закордонних справ України Павло Клімкін різко розкритикував «російську агресію» на сході України, назвавши перемир’я, що триває там, «гібридним». За словами Клімкіна, Україні потрібне справжнє двостороннє перемир’я.

Як заявив український міністр, бої на Донбасі «це не українська криза. Це не криза ОБСЄ. Це російська агресія».

21 листопада 2013 року уряд України видав розпорядження, яким зупинив підготовку до підписання угоди про асоціацію з ЄС на Вільнюському саміті. В уряді це рішення пояснювали економічними проблемами і необхідністю поліпшити відносини з Росією, яка останнім часом, напередодні Вільнюського саміту, багато разів застерігала Україну від підписання угоди, обіцяючи різке погіршення економічних зв’язків між країнами і здійснивши низку кроків до такого погіршення.

Відносини між країнами Заходу та Росією погіршилися з часу анексії українського Криму.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся так званий «референдум» про статус півострова, що стало приводом для Росії включити Крим до свого складу. Україна, Європейський союз та США не визнали це голосування і вважають, що Росія анексувала Крим.

Україна і Захід звинувачують Росію у постачанні зброї та бойовиків на Донбас, а також у введенні військ на схід України. Москва ці звинувачення відкидає.

XS
SM
MD
LG