Доступність посилання

ТОП новини

Палата представників Конгресу США засудила агресію Росії


Палата представників конгресу США у четвер, 4 грудня, ухвалила резолюцію, у якій засуджується політична, економічна і воєнна агресію Росії проти України, Грузії та Молдови. Цей документ підтримали 411 конгресменів. Проти його ухвалення проголосували 10.

У резолюції засуджується агресія Росії проти України, Грузії та Молдови, порушення їхнього суверенітету, незалежності та територіальної цілісності.

У документі міститься заклик до Росії зупинити анексію Криму, припинити постачання на Донбас зброї та бойовиків та вивести війська з України, а також з Грузії та Молдови.

Конгресмени закликають президента США Барака Обаму надати Україні необхідну зброю для захисту своєї території. У документі також міститься заклик до НАТО припинити військову співпрацю з Росією.

Ця резолюція є політичною заявою і не має прямих юридичних наслідків.

Відносини між країнами Заходу та Росією погіршилися з часу анексії українського Криму.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся так званий «референдум» про статус півострова, що стало приводом для Росії включити Крим до свого складу. Україна, Європейський союз та США не визнали це голосування і вважають, що Росія анексувала Крим.

Україна і Захід звинувачують Росію у постачанні зброї та бойовиків на Донбас, а також у введенні військ на схід України. Москва ці звинувачення відкидає.

Росія також підтримує самопроголошену владу у Південній Осетії та Абхазії, сепаратистських регіонах Грузії, а також у Придністров’ї, сепаратистському регіоні Молдови.

XS
SM
MD
LG