Доступність посилання

ТОП новини

ЄС: «Південний потік» можна врятувати, якщо Росія дотримуватиметься правил


Марош Шефчович
Марош Шефчович

Росія може відновити проект «Південний потік», якщо дотримуватиметься правил Євросоюзу, заявив новий єврокомісар з питань енергетики Марош Шефчович.

«Ми готові обговорити проект з російською стороною. Але має бути чітке розуміння: вони повинні відкликати позов із СОТ і бути готові до того, як законодавство ЄС застосовуватиметься у цьому проекті», – сказав єврокомісар в інтерв’ю Радіо Свобода.

Напередодні президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер також заявив, що газопровід «Південний потік» може бути збудований і що над вирішенням цього питання працюють.

1 грудня під час візиту до Анкари президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія не може продовжувати реалізацію «Південного потоку» через позицію Болгарії. Путін звинуватив Болгарію у тому, що вона не поводить себе як суверенна держава, і заявив, що від зупинення цього проекту вона втрачає значні кошти.

У травні уряд Болгарії заявив, що заморожує свою частину будівництва російського проекту «Південний потік», який має постачати російський газ дном Чорного моря через Балкани до ЄС, до розгляду суперечливих моментів цього контракту в Єврокомісії.

Але австрійська енергетична компанія OMV і російський «Газпром» підписали контракт на будівництво австрійської частини трубопроводу «Південний потік», який повинен постачати природний газ до Європи в обхід України.

Підписання відбулося 24 червня перед переговорами у Відні між президентом Росії Володимиром Путіним і президентом Австрії Гайнцем Фішером, які обговорювали «Південний потік» і кризу в Україні.

Угорщина також заявила, що будуватиме свою частину «Південного потоку».

Раніше Єврокомісія закликала країни співдружності протистояти тискові Росії у питанні будівництва «Південного потоку». Вона, зокрема, заявила, що контракт Болгарії з «Газпромом» підписаний із порушенням європейських правил конкуренції в енергетиці.

Україна виступає категорично проти цього проекту.

XS
SM
MD
LG