Доступність посилання

ТОП новини

Контракт щодо поставок «Містралів» повинен твердо виконуватися – Лавров


Глава МЗС Росії Сергій Лавров
Глава МЗС Росії Сергій Лавров

Контракт щодо поставок бойових кораблів класу «Містраль» повинен твердо виконуватися. Про це заявив глава МЗС Росії Сергій Лавров.

«Це проблема не наша, це проблема репутації Франції», – заявив Лавров.

Напередодні міністр оборони Франції Жан-Ів Ле Дріан припустив, що замовлені Росією у Франції кораблі класу «Містраль» узагалі ніколи не будуть передані їй. За його словами, Франція не може «розглядати передачу кораблів за нинішніх напружених відносин із Росією, яка не визнає недоторканності кордонів».

Наприкінці минулого місяця президент Франції Франсуа Олланд зупинив видачу експортної ліцензії на ці кораблі на невизначений термін, «до наступного повідомлення», через те, що ситуація на сході України «все ще не дозволяє» здійснити передачу першого, вже збудованого корабля.

У Франції вже заявляли, що умовами передачі має бути повне виконання Росією Мінських домовленостей щодо врегулювання ситуації на сході України.

Раніше Франція не відмовлялася остаточно від передачі корабля, її посадовці висловлювали сподівання, що це все ж буде можливо.

У Росії вже багато разів погрожували Франції «серйозними наслідками» в разі, якщо Париж не передасть корабель найближчим часом.

Сума контракту на будівництво двох таких кораблів для Росії становить 1 мільярд 120 мільйонів євро.

Ударні десантні вертольотоносці класу «Містраль», чи, за французькою класифікацією, командно-штурмові кораблі здатні нести 16 вертольотів, 4 десантні судна, 40 танків або до 70 бойових машин, із яких 13 танків, а також 450 бійців. Крім того, на кораблі є шпиталь майже на 60 місць. Можливість передачі Росії таких кораблів викликає великі застереження, в першу чергу в сусідів Росії, членів ЄС і НАТО – Польщі і трьох країн Балтії, а також у США.

XS
SM
MD
LG